Jaki jest koszt myjni samochodowej?

Niezależnie od tego, czy jest to samochód luksusowy, czy też fabrycznie używany, ludzie wydają znaczną ilość pieniędzy, aby nadążyć za standardami swojego samochodu i za jego właściwą konserwacją. Wychodząc naprzeciw środowisku naturalnemu, należy dostosować konserwację samochodu do otoczenia wolnego od zanieczyszczeń i nieskazitelnej czystości w każdym miejscu, do czego zaleca się mycie samochodu, przynajmniej raz w miesiącu.

Różne rodzaje profesjonalnych myjni samochodowych

Celem myjni samochodowej jest nie tylko nadanie pojazdowi świeżego wyglądu, ale również kontrola uszkodzeń spowodowanych przez zanieczyszczenia, korozję, rdzę i surowy klimat.

Poniżej przedstawiamy różne typy myjni w zależności od zastosowanego sposobu czyszczenia samochodu:

Automatyczna myjnia samochodowa

Zdecydowanie najszybsza i najczęstsza forma profesjonalnej myjni samochodowej. Zainstalowany zestaw czujników i cyfrowy system sterowania uruchomi proces myjni. Najpierw cząsteczki kurzu i brudu są usuwane poprzez rozpylenie wody przez myjnię ciśnieniową. Szampon samochodowy jest ponownie nakładany na karoserię samochodową przez myjnię ciśnieniową. Następnie samochód przesuwa się przez zmotoryzowane zasłony mitterowe. W celu głębokiego oczyszczenia pojazdu przez dysze nanosi się na niego pianę. Działanie zautomatyzowanego zestawu szorowarek i nałożonej pianki zapewnia dobre oczyszczenie pojazdu. Po tym kroku myjki ciśnieniowe pompują wodę tak, aby na pojeździe nie pozostały żadne ślady wody ani zabrudzenia. Następnie pojazd przechodzi przez suszarnię nadmuchową, która zapewnia całkowite usunięcie kropelek wody.

Myjnia ręczna

Stanowi to jedną z najbardziej efektywnych i popularnych metod profesjonalnej myjni, która angażuje profesjonalistę, który przeprowadzi szczegółowe kroki i metodologię myjni ręcznej. Osoba ta używa wody, tkanin, szamponów i innych środków do pielęgnacji samochodu. Usługodawca/detalista, do którego zwróciłeś się z prośbą, pomoże Ci sfinalizować najbezpieczniejszą drogę z różnych typów myjni ręcznych (metoda dwubutelkowa, użycie armatek z pianki pod ciśnieniem itp.) ). Zakres usług zależy od wybranego pakietu. Na przykład, myjnia może obejmować tylko myjnię zewnętrzną, odkurzanie i polerowanie wnętrza, mycie podwozia za pomocą pompy ciśnieniowej i dysz. Zaleca się mycie wnętrza pojazdu przynajmniej raz w miesiącu, ponieważ nagromadzony brud i kurz może powodować u niektórych osób alergie i trudności w oddychaniu.

Bezwodna myjnia samochodowa lub myjnia ekologiczna

Carcility pomaga ci z eko-myjnią w drzwiach. Ten typ myjni, określany również mianem "myjni bezwodnej", charakteryzuje się innym podejściem do ochrony środowiska niż myjnia, która zużywa bardzo mało wody lub nie zużywa jej wcale. Zużycie wody jest mniejsze o ponad 80% w porównaniu z tradycyjnymi metodami mycia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych roztworów czyszczących oraz zastosowaniu ręczników z mikrofibry. Roztwory czyszczące pomagają zredukować ilość zużywanej wody, a niektóre produkty nakładają na lakier warstwę wosku. Ręczniki z mikrofibry pomagają usunąć kurz i cząsteczki brudu. Ta metoda czyszczenia może być przeprowadzana na parkingach i w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Myjnia samochodowa na parze

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ myjni używa pary o wysokiej temperaturze do czyszczenia samochodu. Przenośne maszyny parowe zasilane energią elektryczną lub paliwami kopalnymi wytwarzają parę, która jest wypompowywana pod wysokim ciśnieniem przez dyszę. Połączenie temperatury i ciśnienia zapewnia, że cząsteczki brudu zostaną łatwo usunięte, dając dobre rezultaty. Ponieważ większość maszyn parowych może wydawać zarówno suchą, jak i mokrą parę, są one używane do czyszczenia wnętrza i zewnątrz pojazdu. Carcility ułatwia naszym klientom mycie parą u drzwi.

Kiedy powinieneś zdecydować się na myjnię samochodową?

Częstotliwość korzystania z myjni będzie zależała od stanu samochodu i rodzaju myjni, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. Jeśli Twój samochód jest regularnie narażony na kurz, brud i zabrudzenia, zaleca się mycie go co najmniej raz na piętnaście dni.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria