7 najczęstszych powodów, dla których akumulator samochodowy ciągle się rozładowuje

Z kilku najgorszych koszmarów, jeden przypadek, że każdy dreads jest martwy akumulator i ważne zadanie na tej samej drodze. Twój akumulator samochodowy jest urządzenie zapłonowe pojazdu, a kilka znaków, takich jak osłabienie systemu alarmowego lub migoczące światła może wskazywać na problem z mocą baterii. Może być kilka powodów, które mogą być przypisane do drenażu akumulatora samochodowego, a z zakresu powodów zawsze jest szansa, że rzeczy mogą pójść źle ponownie! Dlatego tak ważne jest, abyś zapewnił swojemu akumulatorowi samochodowemu właściwą opiekę i terminową konserwację.

Co sprawia, że akumulator samochodowy szybko umiera?

Do najczęstszych przyczyn szybkiej śmierci akumulatora należą: ciągły drenaż elektryczny, luźne połączenia, niesprawny alternator, nadmierne zużycie prądu (niż alternator może dostarczyć) lub stare i źle utrzymane akumulatory.

7 najczęstszych powodów rozładowania akumulatora samochodowego

Poniższe siedem powodów pomoże Ci zrozumieć, dlaczego Twój akumulator samochodowy szybko się rozładował:

Posiadanie włączonych reflektorów przez długi czas jest znane jako częsty powód drenażu mocy akumulatora samochodowego. Kilka z nowszych modeli samochodów posiada funkcję automatycznego wyłączania reflektorów, jeśli są one przez dłuższy czas nieużywane. Zrób punkt, aby wyłączyć swoje reflektory, gdy jesteś utrzymanie samochodu bezczynnie, aby zapobiec martwego akumulatora samochodowego.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to ciągły drenaż mocy, spowodowany przez pasożyty, które wykorzystują energię z gospodarza, czyli silnika, nawet gdy jest wyłączony, co skutkuje martwym akumulatorem samochodowym.Systemy samochodowe są zaprojektowane w taki sposób, że nie trzeba ustawić czas, datę lub ulubione stacje radiowe za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu. Zazwyczaj bateria rozładowuje się, gdy urządzenia elektroniczne działają przez dłuższy czas. Problem pojawia się jednak, gdy połączenie elektryczne nie działa prawidłowo i gdy akumulator nie jest w stanie sam się naładować. Utrzymywanie świateł bagażnika lub radia pracującego nieprzerwanie z uszkodzonym alternatorem spowoduje śmierć akumulatora.

Podczas gdy akumulator będzie zasilać samochód, aby rozpocząć, alternator funkcjonuje do zasilania rozrusznika, zapłonu i innych elementów elektrycznych, takich jak klimatyzacja, zamki drzwi i okien, alarm samochodowy, radio, światła, itp. Uszkodzony alternator nie będzie w stanie zasilić akumulatora, aby uruchomić komponenty elektryczne. Martwy akumulator samochodowy może być wynikiem wadliwej diody alternatora, który nie jest w stanie przekonwertować AC na DC.

Jeśli przyczyną drenażu akumulatora nie jest błąd człowieka, to są duże szanse, że problemem jest akumulator. Średnia żywotność akumulatora samochodowego wynosi około 4 do 5 lat. Należy przestrzegać instrukcji obsługi właściciela pojazdu w celu regularnego serwisowania i konserwacji, ponieważ z czasem źle utrzymany lub słaby akumulator straci swoją moc, aby utrzymać pełne naładowanie, a tym samym będzie wymagał wymiany w celu zapewnienia nieprzerwanego normalnego funkcjonowania pojazdu.

Jeśli nadal jeździsz na krótkich dystansach bardzo często, to możesz być narażony na ryzyko martwego akumulatora samochodowego wkrótce. To dlatego, że podczas gdy bateria zasila zapłon pojazdu, z krótkich wycieczek w kółko, nie będzie miał czasu, aby naładować się za pomocą alternatorów. Tak więc, w wyniku jego stopniowego drenażu energii akumulatora samochodowego.

Ekstremalne temperatury są znane z tego, że powodują drenaż akumulatora. Pozostawienie samochodu w ekstremalnie gorących (ponad 100 stopni Fahrenheita) lub ekstremalnie zimnych (poniżej 10 stopni Fahrenheita) temperaturach może zaszkodzić jego długoterminowej żywotności baterii. Dzieje się tak, ponieważ ekstremalne temperatury powodują tworzenie się kryształów siarczanu ołowiu, które wydłużają czas ładowania akumulatora i skracają jego żywotność.

 • Problemy elektryczne

Wadliwy system ładowania może być powodem drenażu akumulatora w Twoim samochodzie. Niezabezpieczone kable, brud lub skorodowane połączenia, zużyte napinacze lub luźne połączenia pasków spowodują awarię alternatora, uniemożliwiając mu ładowanie akumulatora.

 • Ciągłe włączanie świateł

Długotrwałe włączanie świateł jest częstą przyczyną drenażu akumulatora samochodowego. Kilka z nowszych modeli samochodów posiada funkcję automatycznego wyłączania reflektorów, jeśli są one długo nieużywane. Zrób punkt, aby wyłączyć swoje reflektory, gdy jesteś utrzymanie samochodu na biegu jałowym, aby zapobiec martwego akumulatora samochodowego.

 • Odwodnienie pasożytnicze

Jak sama nazwa wskazuje, jest to ciągły drenaż zasilania, spowodowany przez pasożyty, które wykorzystują energię z gospodarza, tj. silnika, nawet gdy jest wyłączony, co prowadzi do rozładowania akumulatora samochodowego. Systemy samochodowe są zaprojektowane w taki sposób, że nie trzeba ustawić czas, datę lub ulubione stacje radiowe za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu. Zazwyczaj bateria rozładowuje się, gdy urządzenia elektroniczne działają przez dłuższy czas. Problem pojawia się jednak, gdy połączenie elektryczne nie działa prawidłowo i gdy akumulator nie jest w stanie sam się naładować. Utrzymanie świateł bagażnika lub radio działa w sposób ciągły z wadliwym alternatora spowoduje baterii umrzeć.

 • Niesprawny alternator

Podczas gdy akumulator będzie zasilać samochód, aby rozpocząć, alternator funkcjonuje do zasilania rozrusznika, zapłonu i innych elementów elektrycznych, takich jak klimatyzacja, zamki drzwi i okien, alarm samochodowy, radio, światła, itp. Uszkodzony alternator nie będzie w stanie zasilić akumulatora, aby uruchomić komponenty elektryczne. Martwy akumulator samochodowy może być wynikiem wadliwej diody alternatora, który nie jest w stanie przekonwertować prądu zmiennego na stały.

 • Zły stan akumulatora

Jeśli powodem drenażu akumulatora nie jest błąd człowieka, to są duże szanse, że to właśnie akumulator jest problemem. Średnia żywotność akumulatora samochodowego wynosi około 4 do 5 lat. Należy przestrzegać instrukcji obsługi właściciela pojazdu w celu regularnego serwisowania i konserwacji, ponieważ z czasem źle utrzymany lub słaby akumulator straci swoją moc, aby utrzymać pełne naładowanie i w związku z tym będzie wymagał wymiany w celu zapewnienia nieprzerwanego normalnego funkcjonowania pojazdu.

 • Jazda na krótkich dystansach

Jeśli bardzo często jeździsz na krótkich dystansach, to możesz ryzykować, że wkrótce padnie Ci akumulator. Dzieje się tak, ponieważ podczas gdy akumulator zasila zapłon pojazdu, przy krótkich podróżach w kółko, nie będzie miał czasu, aby naładować się za pomocą alternatorów. Tak więc, w wyniku jego stopniowego drenażu energii akumulatora samochodowego.

 • Narażenie na ekstremalne temperatury

Ekstremalne temperatury są znane z tego, że powodują drenaż akumulatora. Pozostawienie samochodu w ekstremalnie gorących (ponad 40C) lub ekstremalnie zimnych (poniżej 0C) temperaturach może zaszkodzić jego długoterminowej żywotności baterii. Dzieje się tak dlatego, że ekstremalna temperatura powoduje tworzenie się kryształów siarczanu ołowiu, które wydłużają czas ładowania akumulatora i skracają jego ogólną żywotność.

Jak powstrzymać rozładowywanie się akumulatora samochodowego?

Jeśli jesteś świadomy specyficznych problemów, które mogą powodować rozładowywanie się akumulatora w Twoim samochodzie, postępuj zgodnie z punktami wymienionymi poniżej, aby kontrolować stan rozładowującego się akumulatora:

 • Upewnij się, że wszystkie światła wewnętrzne Twojego samochodu są wyłączone. Utrzymywanie dowolnego elementu elektrycznego, takiego jak radio czy światła, włączonego, gdy nie jest on używany lub nadmierne używanie go ponad możliwości akumulatora powoduje jego rozładowanie.
 • Należy pamiętać o sprawdzeniu połączeń przewodów akumulatora samochodowego i utrzymaniu czystości wokół akumulatora, aby upewnić się, że wokół tych połączeń nie gromadzą się żadne zanieczyszczenia - takie warunki mogą bowiem powodować większe zużycie energii przez akumulator.
 • Przestrzegaj harmonogramu regularnej konserwacji i obsługi. Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących rutynowej konserwacji zapewni prawidłowe funkcjonowanie i długą żywotność części samochodowej.
 • Używaj przenośnej ładowarki lub woltomierza do regularnego testowania i ładowania akumulatora podczas jego słabych osiągów.

Znalezienie rzeczywistej przyczyny rozładowywania się akumulatora w Twoim samochodzie może być trudną sytuacją. W takich przypadkach zawsze zaleca się skorzystanie z profesjonalnej pomocy, aby zapewnić właściwą diagnozę stanu i jego właściwe rozwiązanie.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria