Przewodnik po samochodach używanych

Inwestowanie w samochód używany w porównaniu z nowym może przynieść wiele korzyści. Na rynku samochodów używanych można zaoszczędzić pieniądze i jest wiele unikalnych samochodów używanych do wyboru.

Jednakże, jeśli rozważasz zakup używanego samochodu od osoby prywatnej, istnieje kilka czynników, które należy rozważyć w pierwszej kolejności.

W tym poście, pomożemy Ci z przewodnikiem do zakupu używanego samochodu. Możesz przeczytać o niektórych z wielu korzyści płynących z zakupu używanego. Otrzymasz również przegląd tego, co musisz wiedzieć przed zamknięciem transakcji.

Korzyści z zakupu używanego samochodu

Koszt samochodu używanego

Prawdopodobnie największą zaletą zakupu używanego samochodu jest cena w porównaniu do fabrycznie nowego pojazdu. Ponadto, cena używanego samochodu jest zawsze do negocjacji - niezależnie od tego, czy kupujesz go od osoby prywatnej, czy od dealera.

Fakt, że możesz zaoszczędzić pieniądze na zakupie używanego samochodu oznacza, że możesz sobie pozwolić na przykład na zakup większego samochodu z większą liczbą opcji. Oznacza to, że możesz być w stanie bardziej rozciągnąć swój budżet i kupić samochód, który spełni więcej Twoich potrzeb.

Wyposażenie opcjonalne rzadko kosztuje więcej przy zakupie używanego samochodu

Wszystkie używane samochody są wyjątkowe, ponieważ często mają zainstalowane wiele akcesoriów. Dużą zaletą zakupu używanego samochodu jest to, że wyposażenie opcjonalne jest wliczone w cenę. Ogólnie rzecz biorąc, cena nie wzrośnie znacząco, chociaż funkcje takie jak hak holowniczy, GPS, skórzane fotele i tym podobne są wliczone w cenę. To wszystko dlatego, że używany samochód jest zazwyczaj wyceniany według silnika, modelu, przebiegu i roku.

Czy planujesz zamontować w swoim samochodzie jakieś akcesoria? Tutaj możesz otrzymać ofertę na montaż akcesoriów.

Możesz być bardziej pewny siebie w używanym samochodzie i może on być szybko odsprzedany.

To może być naprawdę miłe mieć samochód, który nie jest zawsze nerwowy o jazdy w. Z zupełnie nowy samochód, to jest naturalne, aby mieć pewne obawy kilka pierwszych mil, ponieważ nie chcesz go uszkodzić. Ale z używanym samochodem, często można pozbyć się tego rodzaju strachu, ponieważ może już mieć pewne oznaki użytkowania.

Ponadto, odsprzedaż używanego samochodu może być znacznie szybsza niż odsprzedaż nowego samochodu bez utraty dużej wartości. W rzeczywistości, wartość nowego samochodu spada, gdy tylko zaczniesz go używać.

Naprawy nie są zbyt drogie

Przy zakupie używanego samochodu możesz być narażony na nieprzewidziane wydatki. Naprawy nie muszą jednak zapierać Ci tchu w piersiach. Chodzi tylko o znalezienie odpowiedniej oferty, a jest tu po to, aby Ci pomóc. To pozwala na łatwe porównanie cen i ocen, aby wybrać najlepszy garaż w odpowiedniej cenie. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze na wszelkiego rodzaju naprawach, niezależnie od tego, czy jest to wymiana opon, serwis czy wymiana sprzęgła, dzięki czemu można jeździć używanym samochodem w pełni bezpiecznie, bez obawy, że stanie się on zbyt drogi w eksploatacji.

Co musisz wiedzieć, kupując używany samochód

Przekonaliśmy się właśnie, że zakup używanego samochodu ma wiele zalet. Jednak jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem, aby podjąć właściwą decyzję. Poniżej znajdziesz przewodnik po tym, o czym powinieneś wiedzieć, zanim zamkniesz transakcję.

Sprawdź tożsamość sprzedawcy przed zakupem samochodu

Przed zakupem używanego samochodu od osoby prywatnej, upewnij się, że sprzedawca jest właścicielem samochodu. Aby to zweryfikować, możesz poprosić sprzedawcę o okazanie dowodu osobistego i V5C (ewidencja przebiegu pojazdu). W ten sposób można sprawdzić, czy dane samochodu zgadzają się z tym, co sprzedawca napisał w ogłoszeniu o sprzedaży.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy samochód nie ma żadnych zaległości finansowych

Jeśli kupujesz używany samochód od dealera, prawdopodobieństwo, że w samochodzie znajduje się pozostały dług jest bardzo małe. Jeśli zdecydujesz się kupić używany samochód od osoby prywatnej, ważne jest, aby sprawdzić, czy nie ma zaległych długów w samochodzie. Jeśli kupisz samochód, który ma niespłacone finanse, przejmujesz pozostałe zadłużenie, co oznacza, że bank może zażądać od Ciebie pieniędzy.

Upewnij się, że certyfikat MOT jest ważny

Samochód musi przejść test MOT, chyba że ma mniej niż trzy lata. Wtedy musi przejść go co roku. Dlatego, jeśli używany samochód, który chcesz kupić, ma więcej niż trzy lata, warto poprosić sprzedawcę o ważny certyfikat MOT.

Płatność i rejestracja samochodu

Po uzgodnieniu ze sprzedającym ceny za samochód, upewnij się, że sprzedający przekaże Ci książkę pojazdu (V5C) w celu dokonania rejestracji. Sprzedawca może dokonać rejestracji online.

Nigdy nie wolno płacić za używany samochód z góry, dopóki sprzedawca nie przekaże Ci kluczyków i wyżej wymienionego dokumentu.

Płatność można łatwo uzgodnić ze sprzedającym. Płatności można dokonać przelewem natychmiastowym za pośrednictwem bankowości internetowej, dostępnej za pośrednictwem aplikacji bankowej lub komputera.

Nie zapomnij o opodatkowaniu i ubezpieczeniu samochodu przed wyjazdem na drogę.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria