ABC wynajmu samochodów część I

Wiele osób udając się do wypożyczalni samochodów na pewno zastanawia się jak długo będzie trwać cała procedura wynajmu, czy wszystko uda się sprawnie załatwić i o wszystko dopytać. Warto więc wiedzieć co jest ważne i na co powinno się zwracać uwagę.

Opłaty za wynajem

Rezerwując samochód telefonicznie, mailowo czy też przez specjalny formularz dostaniemy informację o cenie za wynajem. Jednak warto będzie dopytać czy ta cena będzie już zawierała podatek VAT. Najczęściej podawana jest brutto ale zapytać nie zaszkodzi. Kolejna część opłat to między innymi depozyt, jaki będzie trzeba złożyć. Jego wysokość to kilkaset złotych w przypadku auta w klasie A i B aż do nawet 2 tysięcy w klasie D i wyższej. Kwota pobrana na początku jako depozyt będzie oczywiście zwracana w momencie, gdy auto będzie wracać do wypożyczalni w takim stanie w jakim zostało odebrane od pracownika. Niektóre wypożyczalnie wymagają aby jedna z opłat była regulowana poprzez płatność kartą, dlatego powinniśmy się tego spodziewać.

W tym przypadku sytuacja wygląda tak, że opłata kartą zostanie po prostu pobrana z naszego konta, jeśli zaś chodzi o depozyt będzie trzeba przeprowadzić preautoryzację i do czasu oddania samochodu te środki będą zablokowane na naszym koncie. Potem, gdy rozliczymy się z auta blokada będzie zdjęta. Jest to rozwiązanie, które będzie wygodne zarówno dla firmy wypożyczającej jak i dla klienta, ponieważ nie będzie trzeba operować gotówką, co na pewno ma duże znaczenie. Warto w miarę możliwości z tego skorzystać.

Jakie dokumenty będą potrzebne

Jeśli chcemy mieć wypożyczony samochód należy przedstawić dokument tożsamości. W przypadku obywateli USA trzeba będzie przedstawić również międzynarodowe prawo jazdy, które umożliwia obywatelom Stanów Zjednoczonych prowadzenie samochodów na terenie innych krajów bez dodatkowych kosztów. Jeśli samochód będziemy wynajmować na firmę i zależy nam na tym, by mieć fakturę będzie trzeba przedstawić do tego numer nip i inne dane firmy. Dodatkowo trzeba udowodnić, że jesteśmy uprawnieni z firmy do wypożyczenia samochodu. Jest to rzeczywiście konieczny dokument, który będzie umożliwiał nam wypożyczenie samochodu.

W trakcie wypożyczenia trzeba pytać o to wszystko co budzi nasze wątpliwości. Lepiej będzie dopytać niż potem żałować, że opłata jest wyższa niż mogliśmy się spodziewać. Możliwości są na pewno różne na tym rynku i prędzej czy później uda się odpowiednią ofertę dla siebie znaleźć i będzie można wypożyczyć bez większych problemów samochód dla siebie czy dla potrzeb firmy.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria