Tesla Roadster 2020

Przegląd

Nie ma już spokoju dla gorliwych fanów samochodów elektrycznych, którzy czekają na drugą generację modelu Tesla Roadster od około dwunastu lat. Mimo, że modele serii Tesla S, 3, X i Y, są w drodze, Roadster nie jest zapomniany. Dyrektor generalny Tesli Elon Musk zdradza długo oczekiwany, kolejny model, Tesla Roadster 2020 - w pełni elektryczny, zasilany akumulatorami czteromiejscowy samochód sportowy o mocy 200 kWh, który ma zadziwiający rekord prędkości.

Następna generacja Tesla Roadstera to czteromiejscowy samochód sportowy z kabrioletem i przeszklonym dachem. Poniżej znajdują się różne specyfikacje jednego z najbardziej oczekiwanych modeli samochodów elektrycznych dekady:

Specyfikacje silnika, akumulatora i osiągów

Dzięki temu elektrycznemu samochodowi, właściciele Tesli dążą do wprowadzenia na rynek modelu samochodu sportowego z dużą ilością przejazdów, które obejmują czas 0-60 mph 1,9 sekundy, 0-100 mph w 4,2 sekundy, pełny ćwierć-milowy sprint w 8,9 sekundy i prędkość maksymalną ponad 250 mph.

W listopadzie 2017 roku otwarto wielką kurtynę na koncepcji Tesla Roadster 2020. Elon Musk ustanawia nowy rekord w produkcji pojazdów elektrycznych z modelem Tesla Roadster 2020 wyposażonym w akumulator o mocy 200kWh, który umożliwia pełne naładowanie samochodu o zasięgu 620 mil. Model ten ma na celu skrócenie czasu pełnej prędkości o jedną sekundę w stosunku do swojego kluczowego rywala, napędzanego benzyną McLarena 570S. Elon Musk naznaczył również konferencję specyfikacją modelu samochodu z doładowanym silnikiem elektrycznym, który zawiera trzy silniki elektryczne (jeden z przodu, dwa z tyłu), układ napędowy ze standardowym napędem na wszystkie koła. Podobnie jak w innych modelach Tesli z napędem elektrycznym, specyfikacja silnika nie jest zaskoczeniem.

Wnętrze i Cargo Specyfikacje

Tesla Roadster, z maksymalną prędkością ponad 250 mph, twierdzi, że ma zdejmowaną szklaną pokrywę i tylną osłonę, co sprawia, że wygląda podobnie jak Mazda MX-5 RF. W związku z ostatnimi wydarzeniami i wspomnianymi zobowiązaniami firmy istnieją przypuszczenia, że produkcja i premiera mogą ulec dalszemu opóźnieniu do 2021 r., co może przynieść nowe koncepcje i zmiany w projektach i rozwoju.

Najnowszy elektryczny model samochodu Tesla Roadster to dwudrzwiowy model nadwozia coupe z czterema siedzeniami. Atrakcją tego modelu jest zdejmowany szklany panel dach, który wraca do bagażnika z charakterystycznym, minimalistycznym wnętrzem. Istnieje kilka założeń opartych na przedstawionej przez model prezentacji ukośnej linii dachu na temat tego, jak dorośli i dzieci mogą zmieścić się na tylnych siedzeniach.

Łączność i rozrywka

Model charakteryzuje się koncepcją designerską wnętrza z dużym ekranem dotykowym rozciągającym się od konsoli środkowej do górnej części deski rozdzielczej i posiadającym pod spodem schowek. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli w produkcji Tesli, również w przypadku Roadstera Tesla specyfikacje łączności i inforozrywki będą brakowało pewnych funkcji i usług, takich jak kompatybilność z Amazon Alexa, Apple CarPlay, Android Auto lub radio AM albo SiriusXM. Od modelu oczekuje się wdrożenia wbudowanego hotspotu Wi-Fi, integracji Spotify i kilku innych opcji rozrywki wizualnej, takich jak liczne aplikacje OTT i wideo, takie jak Netflix, Hulu i YouTube, które będą pasować do celu rozrywki na jakiś czas podczas ładowania i dla pasażerów, czy to dla dzieci i dorosłych, podobnie jak.

Tesla Roadster Cena

Cena nowego Tesla Roadstera zaczyna się od $200,000. Jest jeszcze jedna zdumiewająca oferta dla prawdziwych entuzjastów motoryzacji od producentów - seria Roadster Founders, która prowadzi do ceny podstawowej do 250.000 dolarów.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria