ABC wynajmu samochodów część II

Dodatkowe wyposażenie

Wyposażenie auta będzie bardzo często uzależnione od tego kto będzie go wynajmował. Jeśli chodzi o rodzinny wyjazd na wakacje to na pewno znajdziemy jakieś ciekawe propozycje, które spełnią nasze oczekiwania. Mamy możliwość wybrania różnych dodatków na pokład samochodu za dodatkową opłatą. Praktycznie każda firma posiada dostępne GPS, Wifi, Foteliki dla dzieci. Niektóre firmy idąc za potrzebami klientów coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty mini telewizorów czy też konsoli do gier. To obecnie standard tego rynku, który cały czas się rozwija.

Uważaj na ukryte koszty

Tak zwane ukryte koszty tak naprawdę mogą się pojawiać w każdej branży i trzeba umieć się przed nimi ustrzec. W przypadku wypożyczenia aut takie niespodzianki mogą również się pojawić. Trzeba między innymi sprawdzić czy ta przedstawiana nam końcowa kwota będzie z podatkiem czy też nie. Może się okazać, że trzeba zapłacić więcej. Wiele firm wprowadza także różnorakie opłaty przygotowawcze, które tak naprawdę mogą zdecydowanie powiększyć te koszty jakie będzie trzeba ponieść. Trzeba będzie bowiem zapłacić między innymi za przygotowanie samochodu, mycie czy dotankowanie.

Warto sprawdzić w regulaminie czy przypadkiem dostarczenie brudnego czy niedotankowanego samochodu nie będzie nas narażać na kolejne wydatki. Zdarza się, że wypożyczalnie narzucają limit kilometrów jakie będzie można ich samochodem przejechać każdego dnia. Jeśli ten limit istnieje to jego przekroczenie może nas drogo kosztować. Wspominane już mycie samochodu także ma duże znaczenie, ale tak naprawdę jeśli firma chce mieć klientów powinna dostarczać im auta zadbane, czyste. Taka istotna kwestia to również udział własny w szkodzie. Jeśli przydarz się stłuczka z naszej winy to warto sprawdzić czy my w kosztach naprawy będziemy musieli brać udział. Tak niestety niekiedy się dzieje, dlatego zobaczyć jak to wygląda, ponieważ tutaj firmy często stosują praktyki naciągające klientów, zawyżające tak naprawdę rzeczywiste koszty napraw.

Ubezpieczenie samochodu

Samochód wypożyczony najczęściej ma oczywiście pełny pakiet ubezpieczeń. Warto to dobrze sprawdzić, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że nie będzie to nas zwalniać w przypadku szkody. Wynika wtedy z przepisów umowy udział własny w szkodzie. Można sobie jednak z tym poradzić, jeśli wprowadzimy dodatkową opłatę za każdą dobę wynajmu, którą taki udział własny w szkodzie będzie można znosić. Jest to korzystne dla spokoju klienta, który potem nie będzie już musiał obawiać się o to co wydarzy się na drodze.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria