Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?

Czego powinienem się spodziewać, zabierając samochód do serwisu?

08 maja 2015, 08:42 serwis

Jeśli nigdy wcześniej nie oddawałeś swojego samochodu do serwisu

, może to być dla Ciebie zniechęcające zadanie. Mechanicy często posługują się żargonem, który można zrozumieć lub nie, i który może doprowadzić do tego, że będziesz zdezorientowany, jeśli nie będziesz miał pojęcia, co ma się wydarzyć w pierwszej kolejności.

Nawet jeśli już wcześniej oddawałeś samochód do serwisu, nigdy nie zaszkodzi odświeżyć sobie pamięć o tym, co się wydarzy w tym dniu, abyś był w pełni przygotowany na to, co jest w sklepie.

Przygotuj się do wyceny usługi

Czym różni się serwis od przeglądu technicznego?

MOT to pełna kontrola Twojego samochodu, ale podczas tego procesu warsztat nie może niczego rozbierać ani usuwać żadnych elementów. Jest to po prostu test, który ma na celu upewnienie się, że pojazd jest bezpieczny na drodze. Z drugiej strony, serwis to znacznie dokładniejsze przyjrzenie się pracy Twojego samochodu. Garaże są dopuszczone do podjęcia rzeczy na zewnątrz, aby być w stanie uzyskać dostęp do wszystkich części silnika i dlatego będzie w stanie dać ci znacznie lepszy pomysł, co jest w dobrym stanie, a co nie jest.

Co oni zrobią z moim samochodem w ramach serwisu?

Usługa jest w zasadzie po prostu dokładne sprawdzenie wszystkich części roboczych Twojego samochodu. Mechanicy sprawdzą wnętrze i otoczenie Twojego samochodu, jak również wszystkie jego elementy wewnętrzne, aby upewnić się, że wszystko działa bez zarzutu. Sprawdzą części, które mogą się zużywać, abyś miał wystarczające ostrzeżenie, jeśli będą wymagały wymiany. Zazwyczaj dokonują również wymiany oleju i wymieniają filtr oleju w silniku. Jeśli nadal masz wątpliwości, co dokładnie Twój samochód będzie przechodzić w serwisie, to warto mieć szybką rozmowę z mechanikiem po opuszczeniu pojazdu, tak aby mógł on uspokoić Twój umysł.

Jak długo trwa zwykle serwis?

Przed oddaniem samochodu do serwisu ważne jest, aby wiedzieć, jak długo pozostanie on bez niego, aby w razie potrzeby można było poczynić inne przygotowania. Długość usługi będzie zależała od kilku czynników. Po pierwsze, czy zabierasz samochód na przegląd okresowy (zwykle wykonywany co 6 miesięcy lub 6 000 mil), czy na przegląd pełny (zwykle wykonywany co 12 miesięcy lub 12 000 mil)? Serwis okresowy trwa zazwyczaj około półtorej godziny, a pełny serwis jest zazwyczaj wykonywany w ciągu 3 godzin. Po drugie, czas trwania przeglądu zależy od tego, czy zostaną wykryte jakieś problemy, czy też nie. Jeśli wszystko przebiega bezproblemowo, samochód powinien wrócić do Państwa w ciągu 3 godzin; jeśli są problemy, które należy rozwiązać, może to potrwać dłużej. Twój mechanik powinien Cię poinformować, jeśli Twój samochód będzie musiał pozostać w warsztacie dłużej niż przewidywano.

Ile kosztuje serwis?

Trudno jest podać konkretną cenę za usługę, ponieważ istnieją różne usługi, w zależności od tego, ile lat ma Twój samochód lub ile kilometrów przejechał. Jeśli chcesz uzyskać konkretną cenę dla swojego samochodu, uzyskać oferty tutaj na Autobutler i porównać je w domu - może być w stanie zaoszczędzić kilka dolarów.

Widzieliśmy, że właściciele samochodów, którzy porównują ceny serwisowania samochodów na Autobutler, mogą potencjalnie zaoszczędzić średnio 30 procent, co równa się 97 funtów.

Serwisuj swój samochód

Wszystko o serwisowaniu i przeglądach samochodów

  • Już dziś poddaj swój samochód profesjonalnej kontroli.
  • Czego powinienem się spodziewać oddając samochód do serwisu?
  • Dlaczego ważne jest, aby serwisować samochód
  • Co powinno być zawarte w przeglądzie Twojego samochodu?
  • Co należy zrobić przed oddaniem samochodu do serwisu?
  • Wskazówki, dzięki którym paliwo starcza na dłużej
  • Jak chronić swój samochód przed letnimi upałami
  • Jak wymienić żarówki w samochodzie
  • Jak wymienić wycieraczki i pióra wycieraczek przedniej szyby?

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria