Zapala się kontrolka gazu: Ile kilometrów do pustej przestrzeni?

Kto nie grał w grę "miles until empty"? Wiesz, ten, który zaczyna się, gdy igła uderza w E, kontrolka gazu zapala się na desce rozdzielczej i zdajesz sobie sprawę, że nagle trzeba dowiedzieć się, czy będziesz w stanie zrobić to do następnego tankowania lub nie.

Jazda na E może być stresującym doświadczeniem, ponieważ nikt nie chce utknąć na mieliźnie bez stacji benzynowej w zasięgu wzroku. Na szczęście możesz się zrelaksować, ponieważ w 90% przypadków będziesz w stanie dojechać do najbliższej stacji benzynowej z zapasem kilometrów, nawet jeśli na wskaźniku poziomu paliwa pojawi się informacja, że jest pusto.

To nie jest naprawdę puste

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat tego, ile mil do pustego można jechać, jest to, że wskaźnik E na wskaźniku gazu nie oznacza, że paliwo się skończyło. Czekaj, co? Tak, to zdecydowanie mylące, ale w prawie każdym nowoczesnym samochodzie (zbudowanym w ciągu ostatnich 25 lat lub tak), E oznacza po prostu, że wyczerpałeś rezerwy paliwa swojego samochodu. Twój pojazd daje Ci znać, że prawie osiągnąłeś dno i masz tylko krótki zasięg jazdy, aby znaleźć paliwo. Ta kontrolka gazu może być przerażająca, ale jest to bardziej pomocne przypomnienie niż cokolwiek innego.

Jak daleko możesz dojechać?

Następnym logicznym pytaniem po zapaleniu się kontrolki gazu jest: ile mil do pustego miejsca masz, zanim Twój silnik się wyłączy? Nie ma twardej i szybkiej miary - każdy producent samochodów włącza kontrolkę przy różnych ilościach gazu w zbiorniku - ale ogólna zasada kciuka to między 30 a 50 mil. Zawsze chcesz, aby upewnić się, aby dążyć do dolnej granicy tego szacunku i znaleźć stację benzynową, która jest w promieniu 30 mil, maksymalnie, od miejsca, gdzie jesteś, gdy igła uderza E.

Nie rób z tego nawyku

Teraz, gdy wiesz, że kontrolka gazu nie jest tak strasznym ostrzeżeniem, jak się na początku wydaje, może być kuszące, aby po prostu używać jej jako regularnego przypomnienia, że nadszedł czas, aby zatankować. W praktyce nie jest to jednak najlepszy pomysł. Z biegiem czasu w zbiorniku paliwa mogą gromadzić się osady i inne zanieczyszczenia, które mogą być spowodowane wysoką temperaturą, sporadycznym zatankowaniem niskiej jakości paliwa lub korozją spowodowaną wilgocią. Te śmieci znajdują się na dnie zbiornika, co oznacza, że jeśli regularnie tankujesz samochód do poziomu E, ryzykujesz, że pompa paliwowa zassie coś, czego nie powinna i potencjalnie wpłynie to na wydajność, osiągi i żywotność Twojego silnika.

Tankuj regularnie i staraj się utrzymywać poziom paliwa powyżej 1/8 zbiornika, aby przedłużyć żywotność pojazdu.

Sprawdź wszystkie części do układów paliwowych i emisji spalin dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby dowiedzieć się, ile kilometrów pozostało Ci do pustego przebiegu, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Morguefile.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria