Szacunkowa cena wymiany oleju w Vauxhall

Szacunkowa cena wymiany oleju w Vauxhall

04 kwietnia 2019, 10:29 Wymiana oleju vauxhall

Olej silnikowy w samochodzie ma za zadanie smarować i chłodzić poszczególne części silnika. Olej silnikowy pomaga również zapewnić płynną pracę ruchomych części.

Jako właściciel Vauxhall

możesz otrzymać olej silnikowy odpowiedni do Twojego samochodu. Firma Vauxhall opracowała wysokowydajny olej silnikowy dexos2™, który jest odpowiedni zarówno dla nowej generacji modeli Vauxhall, ale może być również stosowany w modelach wcześniejszych.
Średnia cena Min. - maks.
£ 86 £ 71 - £ 109 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Cechą charakterystyczną tego oleju jest między innymi to, że ma on wyjątkowe właściwości czyszczące. Ważne jest, aby używać właściwego oleju

do swojego Vauxhall. Jeśli użyjesz niewłaściwego oleju, ryzykujesz w najgorszym wypadku uszkodzenie silnika. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj w lokalnym warsztacie, gdzie z gwarancją wskażą, jakiego rodzaju oleju należy użyć. Informacje na ten temat znajdują się również w instrukcji serwisowej pojazdu.

Uzyskaj oferty na wymianę oleju - Vauxhall

Jak sprawdzić poziom oleju?

Nowoczesne silniki charakteryzują się minimalnym zużyciem oleju. Jednak silnik spala niewielkie ilości oleju, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać jego poziom. Można to zrobić w następujący sposób:

 1. Samochód powinien stać na równym podłożu.
 2. Nie należy sprawdzać poziomu oleju na zimnym silniku. Olej powinien być ciepły, a silnik powinien być wyłączony przez co najmniej 5 minut.
 3. W komorze silnika znajduje się bagnet, który zazwyczaj ma żółtą końcówkę.
 4. Wyciągnij bagnet, wytrzyj go do sucha szmatką lub kawałkiem papieru, a następnie włóż bagnet z powrotem na miejsce.
 5. Wyciągnij bagnet jeszcze raz i sprawdź poziom oleju.
 6. Na miarce znajduje się linia minimalna i linia maksymalna. Jeśli olej sięga tuż powyżej linii minimalnej, należy uzupełnić olej silnikowy. Możesz bezpiecznie wlać litr do silnika.
 7. Pamiętaj, aby zawsze używać tego samego oleju. Mieszanie dwóch różnych rodzajów oleju silnikowego niszczy jego właściwości.

Wymiana

oleju pomaga w utrzymaniu silnika w czystości i chroni go przed osadami i innymi szkodliwymi nagromadzeniami. Vauxhall zaleca wymianę oleju co roku lub po przejechaniu 30 000 km.

Kiedy należy wymieniać olej silnikowy?

Jeśli w silniku brakuje oleju, zostaniesz o tym ostrzeżony przez lampkę ostrzegawczą na desce rozdzielczej. Należy uważać, aby tak się nie stało, ponieważ zapalenie się kontrolki oznacza, że w silniku brakuje nieco za dużo oleju.

Vauxhall zazwyczaj wymaga wymiany oleju

po przejechaniu 30 000 km. Wiele warsztatów dokonuje regularnej wymiany oleju w związku z serwisowaniem pojazdu, ale szczególnie w starszych samochodach, w których silnik zużywa olej, może zaistnieć potrzeba uzupełnienia dodatkowej ilości oleju silnikowego.

Ważne jest, aby silnik nie miał niskiego poziomu oleju, ponieważ powoduje to dodatkowe zużycie. Dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzanie poziomu oleju silnikowego. Większość producentów zaleca sprawdzanie poziomu oleju raz w tygodniu lub co 2000 kilometrów.

5 dobrych rad dotyczących wymiany oleju

 1. Jeśli wybierasz się w długą podróż, sprawdź poziom oleju przed wyjazdem. Długie podróże zwiększają zużycie oleju, więc nie zaczynaj wakacji ze zbyt małą ilością oleju w silniku.

 2. Zawsze pamiętaj, aby zabrać ze sobą kanister oleju na wycieczkę.

 3. Nigdy nie mieszaj dwóch rodzajów oleju silnikowego o różnych specyfikacjach. Istnieje ryzyko pogorszenia właściwości oryginalnego oleju.

 4. Nie rozlewaj oleju na blok silnika, ponieważ w najgorszym wypadku może to spowodować pożar w komorze silnika.

 5. Wymiana oleju w regularnych odstępach czasu zapewnia smarowanie mechanicznych części silnika zgodnie z wymaganiami. Nowy olej silnikowy pomaga również oczyścić silnik i zebrać zanieczyszczenia, które automatycznie gromadzą się w układzie. Gdy olej z czasem zaczyna zawierać zanieczyszczenia, osiągi samochodu słabną, a silnik szybciej się zużywa.

Jak samodzielnie wymienić olej silnikowy

Jako właściciel samochodu, możesz samodzielnie wymienić olej w samochodzie. Poniżej opisujemy, jak krok po kroku wymienić olej silnikowy w Twoim Vauxhallu

.

Zacznij od zdobycia następujących rzeczy:

- Pojemnik do zbierania zużytego oleju
- Lejek do napełniania nowym olejem
- Klucz sześciokątny lub nasadowy do odkręcenia śruby spustowej
- olej silnikowy o odpowiednich parametrach
- Para ciężkich rękawic roboczychOlej silnikowy jest przeznaczony do konkretnego typu silnika. Sprawdź, jaki typ oleju jest najodpowiedniejszy dla Twojego samochodu. Możesz przeczytać i znaleźć więcej informacji w instrukcji obsługi samochodu lub możesz zapytać w miejscu zakupu oleju.

Jeśli kupujesz olej silnikowy online, istnieją sklepy internetowe, w których po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu można automatycznie otrzymać olej, który pasuje do Twojego Vauxhall.

Wymiana oleju: krok po kroku

 1. Dowiedz się, gdzie pod samochodem znajduje się korek spustowy.
 2. Uruchom silnik i pozwól mu pracować na biegu jałowym przez kilka minut.
 3. Wyłącz silnik i umieść pojemnik na odpady pod korkiem spustowym.
 4. Użyj klucza nasadowego, aby odkręcić korek spustowy. Olej jest gorący, więc pamiętaj o użyciu rękawic.
 5. Zakręć korek spustowy ponownie po spuszczeniu całego oleju.
 6. Pamiętaj o użyciu lejka przy wlewaniu nowego oleju silnikowego.
 7. Uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym. Sprawdź, czy olej nie wycieka z korka spustowego. Może być konieczne dokręcenie korka spustowego.
 8. Najlepiej wymień również filtr oleju, który pomaga utrzymać olej w czystości.
 9. Zużyty olej oddaj do punktu utylizacji.

Jeśli nie masz czasu ani ochoty, a także nie posiadasz odpowiednich narzędzi, zleć wymianę oleju silnikowego w swoim Vauxhall w warsztacie. Złóż zapytanie ofertowe w Autobutler i wymień olej silnikowy w swoim Vauxhallu.

Uzyskaj oferty wymiany oleju - Vauxhall

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria