Jak wyczyścić wewnętrzną stronę przedniej szyby?

A więc umyłeś swój pojazd, ale widoczność przez szybę nadal nie jest najlepsza. Mycie okien wydaje się dość proste i prawdopodobnie czyścisz wewnętrzną stronę przedniej szyby od kiedy zacząłeś jeździć, ale ponieważ większość czasu spędzasz w samochodzie, patrząc przez to szkło, opłaca się zrobić dodatkową milę.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać doskonałe rezultaty za każdym razem, gdy będziesz czyścić przednią szybę.

Czyść przed czyszczeniem

To może brzmieć jak mycie naczyń przed włożeniem ich do zmywarki, ale absolutnie pierwszym krokiem w jaki sposób wyczyścić wnętrze przedniej szyby jest wyeliminowanie luźnego brudu i zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie można rozprowadzić szmatką i środkiem do czyszczenia szyb.

Zrób to, co robią profesjonalni detailerzy. Zacznij od czystej ściereczki z mikrofibry i przejdź przez całą wewnętrzną stronę przedniej szyby. To zrobi to samo, co ściereczka z mikrofibry robi dla Twoich okularów, okularów przeciwsłonecznych lub ekranu komputera: usuń brud i kurz, a także wszelkie ziarniste cząstki, które mogą powodować zadrapania na szkle.

Teraz weź czystą część szmatki, nałóż na nią odrobinę alkoholu i przetrzyj całą wewnętrzną stronę przedniej szyby, wykonując okrężne ruchy. Jest to protip, aby usunąć wszelkie tłuste warstwy z szyby.

Następnie, zanim sięgniesz po środek do czyszczenia szkła, wyjmij odkurzacz lub, jeśli go masz, dedykowany ręczny odkurzacz samochodowy. Używając szczotki i narzędzi szczelinowych, odkurz deskę rozdzielczą i szczeliny nad nią, pod nią i obok niej. Niektóre z tego luźnego kurzu i brudu, z którym miałeś do czynienia, niewątpliwie spadł tam, i nie chcesz, aby rozprzestrzeniać go z powrotem na przedniej szybie, podczas gdy próbujesz go oczyścić.

szyba

Główne wydarzenie

Teraz jesteśmy gotowi, aby dostać się do kroku faktycznie czyszczenia przedniej szyby. Po pierwsze, trzeba będzie inny czysty, miękki ręcznik. Mikrofibra jest po raz kolejny sposób, aby przejść. Bez względu na to, co widziałeś, że inni ludzie robią, nie rozpylaj środka do czyszczenia szkła bezpośrednio na szybę. Rozpyl go na ręcznik z mikrofibry. Pozwoli to uzyskać bardziej równomierną aplikację i ograniczy powstawanie smug.

Z mokrą ściereczką w ręku, wytrzyj połowę szyby na raz ruchem góra-dół, a następnie powtórz czynność z boku na bok. Jednorazowe przetarcie połowy szyby oznacza, że nie będziesz sięgać po całą kabinę, co może spowodować przeoczenie miejsc, które rozciągasz. Na koniec, weź trzeci suchy i czysty ręcznik i wytrzyj pozostałości środka czyszczącego lub smugi, ponownie biorąc tylko połowę szyby na raz.

Podobnie jak w przypadku większości czynności związanych z pielęgnacją samochodu, prawidłowe czyszczenie szyb to w jednej trzeciej posiadanie odpowiednich narzędzi, w jednej trzeciej wiedza, jak ich używać i w jednej trzeciej czas poświęcony na ich prawidłowe użycie. Jeśli nie pominiesz tej ostatniej części, jak robi to wiele osób, na pewno będziesz zadowolony z nowo wyczyszczonej szyby.

Sprawdź wszystkie samochodowe środki czyszczące dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia wewnętrznej strony przedniej szyby, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mike'a Hagerty.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria