Cena za przegląd serwisowy Forda

Cena za przegląd serwisowy Forda

12 sierpnia 2019, 07:01 ford serwis

Zazwyczaj, jeśli Twój Ford jest fabrycznie nowy, usługa Ford Service jest wliczona w cenę. Oferuje on pomoc drogową i finansowanie serwisu samochodowego.

Warto jednak wiedzieć, czy serwis samochodowy może być wykonany taniej przez niezależne warsztaty, które zachowają gwarancję.

Może to jednak spowodować utratę usługi

Ford Service, dlatego w budżecie na potrzeby serwisowe należy uwzględnić również pomoc drogową.

A może masz starszego Forda, który z innych powodów nie jest już objęty usługą Ford Service.

Bez względu na wszystko, sprawdzenie ceny za serwis Forda jest zawsze dobrym pomysłem.

W Autobutler obliczyliśmy średnią cenę przeglądu serwis

owego samochodów marki Ford, zebraną przez warsztaty zrzeszone w Autobutler. Cena została obliczona dla wszystkich modeli i roczników:
Średnia cena Min - max
£ 131 £ 104 - £ 165 Uzyskaj ofertę

Ceny oparte są na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zadanie, jeśli chcesz uzyskać szczegółowe oferty dla swojego samochodu.

To, ile będzie kosztowała Cię inspekcja serwisowa Twojego konkretnego modelu Forda, różni się w zależności od modelu. Zależy to również od tego, jak dużo jeździł. Jeśli chcesz mieć pewność co do ceny, możesz poprosić o oferty warsztatów z Twojej okolicy i uzyskać dobrą ofertę na podstawie ceny, ocen lub opisu oferty warsztatu.

Co jest wliczone w cenę?

Jeśli chodzi o serwisowanie samochodu, istnieją zasadniczo dwie opcje: Mały serwis lub duży przegląd serwisowy. Oczywiście na większy serwis poświęca się więcej czasu niż na mniejszy, może być też różnica w ilości materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych zawartych w obu serwisach.

W przypadku zapytań ofertowych cena jest obliczana w zależności od tego, jaka usługa jest wymagana, biorąc pod uwagę przebieg i poprzednie przeglądy, dlatego najdokładniejszą ofertę można uzyskać, jeśli opis jest w miarę dokładny.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wyjaśnić, co należy zrobić, zawsze możesz uzyskać pomoc od naszych mechaników za pośrednictwem poczty lub wsparcia telefonicznego pod numerem 0800 048 8195. Są oni gotowi do pomocy w dni powszednie między 8 a 16.

Dodatkowe naprawy

Jeśli warsztat stwierdzi, że coś wymaga naprawy, a nie zostało to uwzględnione w przeglądzie serwisowym, skontaktujemy się z Tobą, aby sprawdzić, czy chcesz, aby zostało to natychmiast naprawione. Oczywiście, będzie to kosztować dodatkowo, ale warsztat nie rozpocznie pracy bez uprzedniego zapoznania się z ceną.

Na przykład, może się zdarzyć, że wymieniamy opony, a gdy samochód jest na podnośniku, mechanik zauważa, że hamulce są zużyte i powinny być wymienione przed następnym przeglądem lub pomiędzy przeglądami.

Czy powinienem wybrać warsztat Forda, czy warsztat niezależny?

Jest to bardzo częste pytanie, kiedy trzeba oddać Forda do przeglądu serwisowego. Należy podkreślić, że niezależny, autoryzowany warsztat może wykonać przegląd serwisowy Twojego Forda tak samo dobrze, jak warsztat Forda, ponieważ będzie on po prostu postępował zgodnie z instrukcjami zawartymi w książce serwisowej. Wówczas oczywiście otrzymają Państwo również pieczątkę w książce serwisowej i gwarancja zostanie zachowana.

Różnica, oprócz powyższego, polega na tym, że zazwyczaj warsztat Forda używa oryginalnych części zamiennych, podczas gdy niezależny autoryzowany warsztat używa innych części zamiennych o zatwierdzonej jakości.

Skąd mam wiedzieć, że nadszedł czas na przegląd w serwisie Forda?

Forda należy serwisować w regularnych odstępach czasu. W książce serwisowej znajdziesz harmonogram przestrzegania gwarancji dołączonej do Twojego Forda. Zazwyczaj jest on podany w zależności od przebiegu, zazwyczaj od 10 000 do 30 000 kilometrów, a czasami zaleca się również serwisowanie co najmniej raz w roku, na przykład niezależnie od przebiegu.

Po wygaśnięciu gwarancji, dla własnego bezpieczeństwa należy oczywiście przestrzegać terminów przeglądów, aby zminimalizować ryzyko nagłej potrzeby skorzystania z pomocy drogowej.

Pomiędzy przeglądami korzystne będzie nasłuchiwanie sygnałów wysyłanych przez samochód. Mogą to być tak proste jak lampki w panelu serwisowym, ale także wstrząsy i odgłosy, których zwykle nie ma.

Więc kiedy jesteś w potrzebie garażu dla każdego rodzaju usługi, to jest dobry pomysł, aby uzyskać cytaty, a następnie wybrać ten, który odpowiada Ci najbardziej na podstawie ceny, opis pracy, opinie garażu i wiarygodności, lub kombinacji, więc czujesz się komfortowo coraz samochód serwisowany w warsztacie jakości.

Czy muszę wykonać przegląd serwisowy mojego Forda?

Przegląd serwisowy nie jest obowiązkowy... Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto regularnie serwisować swojego Forda:

  • Zachowujesz gwarancję, jeśli przestrzegasz terminów podanych w książce serwisowej.
  • Zapewniasz, że Twój samochód jest w najlepszej formie i zapobiega poważnych napraw, które mogą wystąpić, jeśli, na przykład, nie dostać olej i filtr oleju sprawdzone i zmienione.
  • Twój samochód będzie działał dłużej na litrze, jeśli nie będziesz jeździł na starym oleju i zużytym filtrze oleju.
  • Wartość odsprzedaży Twojego Forda jest wyższa, jeśli upewnisz się, że masz niezbędny serwis.
  • Chociaż może się wydawać, że to dużo pieniędzy za "zwykły" serwis samochodowy, może to być tańsze niż poważna naprawa spowodowana brakiem przeglądów.

Chociaż z niektórymi mniejszymi rzeczami można poradzić sobie samemu, takimi jak wymiana oleju i filtrów oleju, istnieje kilka rzeczy, które wymagają odpowiedniego sprzętu i które zdecydowanie najlepiej jest zlecić profesjonaliście.

Jeśli potrzebujesz warsztatu samochodowego, możesz skorzystać z zapytania o ofertę od razu, a następnie wybrać najlepszą dla siebie.

Uzyskaj oferty na usługi - Ford

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria