Jak chronić swój wydech przed rdzą

Jak chronić swój układ wydechowy przed rdzą?

02 czerwca 2015, 15:49 wydech

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie wszystkie wydechy samochodowe są wykonane z materiału odpornego na rdzę. Oznacza to, że część pracy została już wykonana za Ciebie w zakresie ochrony wydechu przed żywiołami. Nie oznacza to jednak, że nie ma rzeczy, które możesz i powinieneś zrobić, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swój wydech.

Zbyt duże nagromadzenie rdzy może uniemożliwić prawidłowe działanie układu wydechowego i mieć poważne konsekwencje dla płynności ruchu pojazdu.

Uzyskaj oferty na naprawę układu wydechowego

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które możesz podjąć, aby tego uniknąć.

Malowanie proszkowe

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed rdzą. Może być wykonywane tylko na fabrycznie nowych lub niedawno oczyszczonych rurach wy

dechowych. Może to znacznie poprawić wygląd Twojego wydechu, jak również chronić go przed żywiołami. Jedynym minusem jest fakt, że jest to metoda stosunkowo droga. Do przeprowadzenia procedury wymagany jest specjalistyczny sprzęt, dlatego może być ona wykonywana tylko przez profesjonalistów.

Chromowanie

Niektóre nowoczesne samochody są wyposażone w chromowane układy wydechowe. Jeśli Twój nie był chromowany, powinieneś rozważyć jego wykonanie. Nie tylko sprawi to, że Twój wydech będzie niesamowicie błyszczący i poprawi ogólny wygląd Twojego pojazdu, ale również sprawi, że rdza na jego powierzchni będzie rozwijać się znacznie dłużej. Niestety, jest to specjalistyczna procedura, której nie można wykonać w domu i może to trochę kosztować. Ale jeśli ogólny wygląd pojazdu jest dla Państwa ważny, to z pewnością jest to coś, co warto rozważyć.

WD-40

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch opcji, jest to jeden pomysł, który można wykonać w domu, bez konieczności rozstania się ze znaczną ilością pieniędzy. WD-40 to smar dostępny w większości sklepów z artykułami żelaznymi. Dzięki niemu woda deszczowa szybciej spływa z rury wydechowej, co utrudnia powstawanie rdzy.

Zwróć uwagę na

Oczyszczając małe obszary rdzy w miarę ich pojawiania się, znacznie łatwiej jest utrzymać rdzę w rurze wydechowej. Dbając o rdzę i czyszcząc ją co jakiś czas w niewielkim stopniu, unikniesz konieczności usuwania dużej ilości rdzy za jednym razem. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz mógł dłużej cieszyć się rurą wydechową, zanim konieczna będzie jej wymiana.

Jeśli w ogóle martwisz się o to, jak najlepiej chronić swój wydech, zwłaszcza jeśli dopiero co go wymieniłeś lub kupiłeś nowy samochód, zawsze możesz porozmawiać ze swoim dealerem samochodowym lub lokalnym mechanikiem, aby omówić najlepsze opcje. Może się okazać, że wydech jest już chromowany lub wykonany z materiału odpornego na rdzę, dzięki czemu nie trzeba będzie wiele robić, aby chronić go przed czynnikami zewnętrznymi.

Otrzymuj oferty na naprawę układu wydechowego

Wszystko na temat układu wydechowego

 • Jak zdiagnozować problemy z układem wydechowym?
 • Jak naprawić rozszczepiony wydech
 • Jak chronić wydech przed rdzą
 • Jak usunąć rdzę z rury wydechowej
 • Co to jest katalizator?
 • Jak wymienić katalizator?
 • Co to jest filtr cząstek stałych w silnikach wysokoprężnych?
 • Jak wymienić filtr cząstek stałych w silniku wysokoprężnym (Wymiana DPF)
 • Co to jest środek czyszczący do filtra cząstek stałych? Jak go używać.
 • Dlaczego filtr cząstek stałych jest wymagany przez prawo?
 • Co to jest regeneracja DPF?

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria