5 Zalet używania narzędzi pneumatycznych

 

Narzędzia pneumatyczne, zwane również elektronarzędziami pneumatycznymi, są idealnym rozwiązaniem do stosowania w przemyśle. Od stosowania urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem do celów przemysłowych, takich jak przenośniki taśmowe, produkcja tworzyw sztucznych lub produkcja farmaceutyków, do użytku osobistego, jak nadmuchiwanie opon, malowanie samochodów i wspieranie różnych innych zadań, korzyści z narzędzi pneumatycznych przewyższają początkowy koszt sprężarki powietrza.

Zalety

Narzędzia pneumatyczne wykonują dziesiątki operacji, zwiększają bezpieczeństwo użytkownika, zapewniają stałą moc, są bardziej wydajne, a także stanowią niezawodne rozwiązania. Narzędzia pneumatyczne są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które przez długi czas eksploatują swoje maszyny.

Mimo, że będziesz musiał zainwestować w sprężarkę powietrza, będzie ona wspierała Cię na dłuższą metę. Rodzaj kompresora, który otrzymasz zależy od stopy sześciennej na minutę i funtów na cal kwadratowy związanych z Twoim zadaniem. Poświęć czas na analizę tego, czego potrzebujesz, dopasuj ją do swojej aplikacji i kup taką, która przewyższa CFM najpotężniejszego narzędzia, jakie posiadasz.

Narzędzia wykorzystują moc sprężarek powietrza do wykonywania setek prac i zapewniają takie korzyści, jak np:

Lekka i ergonomiczna konstrukcja
Narzędzia pneumatyczne oferują lepszy stosunek mocy do masy, co oznacza, że maszyny te mają więcej koni mechanicznych i są lżejsze w mniejszej maszynie w porównaniu z urządzeniami elektronicznymi. Narzędzia pneumatyczne są lżejsze, ponieważ nie posiadają silników, co jest idealne dla pracowników, którzy używają narzędzi przez dłuższy czas. Wszędzie tam, gdzie znajdują się szlifierki, piaskarki i pistolety natryskowe, można doświadczyć mniejszego zmęczenia mięśni i mieć większą kontrolę nad systemem, jeśli chodzi o chwytanie i obracanie.

Prostsza konstrukcja
Narzędzia zasilane powietrzem ulegają mniejszej ilości awarii, co skutkuje dłuższą żywotnością. Można obsługiwać setki urządzeń, które są łatwe w podłączeniu. Jeśli w jednej chwili potrzebny jest pistolet do gwoździ, a w następnej szlifierka, można je z łatwością wyłączyć. Niski wskaźnik awaryjności oznacza również, że są one łatwe w utrzymaniu.

Niezawodne źródło energii
Nie ma nic gorszego niż praca z potrząsanymi narzędziami, które działają tu i tam. Rozwiązania pneumatyczne wykorzystujące sprężarki powietrza zapewniają zwiększony potencjał mocy, co czyni je niezawodnymi w pracy ciągłej. Mniej uszkodzeń i napraw oznacza mniej przestojów i niższe koszty utrzymania. Narzędzia pneumatyczne są najbardziej ekonomiczne, jeśli używa się ich do codziennej pracy.

Wszechstronność dla każdego zadania
Narzędzia pneumatyczne mogą przystosować się do różnych zastosowań, nawet przy braku prądu do uruchomienia sprężarki. Są one niezrównanym źródłem w porównaniu z innymi narzędziami, takimi jak gaz, gaz ziemny i elektryczność. Używasz elektrycznego podnośnika lub zbiornika sprężonego powietrza z możliwością regulacji ciśnienia w zależności od potrzeb. Aby zwiększyć wydajność, należy odłączyć i podłączyć różne narzędzia do różnych zadań.

Bezpieczne rozwiązanie w zakresie zasilania
Możesz pracować z narzędziami zasilanymi powietrzem w wielu środowiskach. Doskonale sprawdzają się w warunkach, w których mogą wystąpić zagrożenia, takich jak kopalnie, przemysł energetyczny, warunki wilgotne i materiały wybuchowe. Nie przegrzewają się i nie stwarzają ryzyka porażenia prądem.

Narzędzia pneumatyczne vs. Narzędzia elektryczne i hydrauliczne
Narzędzia elektryczne mają zaawansowane opcje bezprzewodowe i niesamowitą moc akumulatora, ale narzędzia pneumatyczne są bardziej popularne w profesjonalnych ustawieniach, takich jak obróbka drewna, auto i produkcja. W porównaniu z opcjami elektrycznymi i hydraulicznymi, narzędzia pneumatyczne są bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasowej i elastyczne do różnych zastosowań. Wymagają mniej konserwacji, zapewniają więcej bezpieczeństwa i są lekkie. W przeciwieństwie do hydrauliki, która może wywierać większy wpływ na ciężką pracę, narzędzia pneumatyczne są czystymi i suchymi systemami.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria