CZYM SĄ NARZĘDZIA PNEUMATYCZNE I JAK DZIAŁAJĄ?

Angelo Bolt & Industrial Supply, Inc. jest głównym dostawcą narzędzi pneumatycznych w San Angelo i Big Lake, obszar TX. Narzędzie pneumatyczne jest napędzane sprężonym powietrzem, a nie elektrycznością. Typowymi przykładami narzędzi pneumatycznych są pistolety do gwoździ, młoty pneumatyczne i szlifierki. Siła sprężonego powietrza oferuje wiele korzyści, jednak jeśli nie znacie Państwo wewnętrznych zasad działania tych systemów, możecie nie być w stanie obsługiwać i konserwować sprzętu tak efektywnie jak to możliwe. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najdrobniejszych szczegółach działania narzędzi pneumatycznych.

Zalety narzędzi pneumatycznych

Ponieważ narzędzia pneumatyczne wymagają do pracy sprężarki powietrza, czego nie każdy ma, można zadać sobie pytanie, czy są one naprawdę najmądrzejszym wyborem. O ile prawdą jest, że zakup kompresora jest inwestycją, której będziesz musiał dokonać, o tyle same narzędzia, które spływają z powietrza, są na ogół znacznie tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki. Dodatkowo, to źródło energii pozwala im na dostarczenie ekstremalnych momentów obrotowych przez dłuższy okres czasu, aby zapewnić, że będziesz w stanie dobrze wykonać swoją pracę. Brak silnika elektrycznego lub akumulatora sprawia, że narzędzia te są lżejsze i łatwiejsze w manewrowaniu. Narzędzia pneumatyczne są często również bezpieczniejsze, ponieważ nie wytwarzają iskier i mogą być używane w mokrym środowisku bez ryzyka.

Wszystko o zużyciu powietrza

Różne narzędzia zużywają różne ilości sprężonego powietrza do pracy. Od ilości zużywanego przez narzędzie sprężonego powietrza i jego ciśnienia zależy, jak mocna jest potrzebna sprężarka powietrza. Zużycie mierzone jest w stopach sześciennych na minutę (CFM), natomiast ciśnienie mierzone jest w funtach na cal kwadratowy (PSI). Większość sprężarek powietrza do narzędzi pneumatycznych jest oznaczona zarówno ich całkowitą wydajnością, jak i wydajnością CFM przy różnych ustawieniach PSI. Możliwe jest odłączenie wielu narzędzi od jednej sprężarki, ponieważ większość z nich używa tego samego szybkozłącza ¼". Należy pamiętać, że maszyny te mają tendencję do zbierania wilgoci, dlatego regularne opróżnianie i smarowanie jest ważne dla utrzymania ich w stanie gotowości do pracy.

Lokalne źródło narzędzi elektrycznych

Pneumatyka stosowana jest w narzędziach ręcznych dla właścicieli domów, w sprzęcie budowlanym dla wykonawców oraz w ciężkim sprzęcie przemysłowym dla pól naftowych i zakładów produkcyjnych.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria