Alternatywne klucze udarowe - narzędzia pulsacyjne zwiększają produktywność i obniżają koszty


Wybór odpowiedniego narzędzia dynamometrycznego do danego zadania ma kluczowe znaczenie. Wybór niewłaściwego narzędzia momentowego może mieć wpływ na wydajność produkcji, koszty produkcji, jakość produktu, niezawodność produktu, reputację i rentowność.

Klucz udarowy
Co to jest klucz udarowy? Klucz, który wykorzystuje układ nieciągłego sprzęgła napędowego i sprężone powietrze do uzyskania momentu obrotowego. Klucze udarowe są powszechnie stosowanym narzędziem na świecie.  Klucz ten jest często używany do dokręcania nakrętek w samochodach przy wymianie opon.

Klucze udarowe są z natury rzeczy destrukcyjne dzięki swojej "młotkowanej" konstrukcji. Klucz udarowy może łatwo uszkodzić części i gwinty elementu złącznego z powodu braku odpowiedniej kontroli momentu obrotowego. Klucz ten nie jest przeznaczony do regulacji siły docisku. Narzędzie ma tendencję do zbyt małego lub zbyt dużego dokręcania elementów złącznych.

Wstępny zakup klucza udarowego jest niedrogi. Klucz ten nie jest jednak przyjazny dla operatora pod względem ergonomicznym, a klucz udarowy wymaga dużego budżetu na konserwację. Klucz ten wymaga zazwyczaj kilkukrotnego serwisowania rocznie. W zastosowaniach związanych z mocowaniem narzędzie impulsowe zwiększa wydajność, zapewnia doskonałą ergonomię, niezawodność i jakość.

Narzędzie pulsujące
Narzędzie impulsowe ma prędkość obrotową klucza udarowego o niemalże takiej samej powtarzalności jak narzędzie dynamometryczne do wyłączania sprzęgła. Zawierając precyzyjnie obrobione części, zespół impulsowy jest szczelną komorą, która jest wypełniona opracowanym płynem hydraulicznym. Brzeszczoty impulsowe z niestandardowo zaprojektowaną rolką precyzyjną wpychają płyn do wnętrza komory obrotowej, wytwarzając ciśnienie hydrauliczne, które wytwarza moment obrotowy. Zasilanie powietrzem jest źródłem zasilania, które obraca kowadełkiem, a opór w stosunku do elementu złącznego powoduje aktywację jednostki impulsowej.

Główne powody wyboru bezpiecznego, ergonomicznego narzędzia impulsowego
- Trwałość
- Moc i prędkość
- Niski poziom hałasu w decybelach
- Minimalne wibracje
- Reakcja niskiego momentu obrotowego

Wydajność narzędzi pulsacyjnych
Narzędzia impulsowe zwiększają produktywność i poprawiają jakość produktu poprzez precyzyjną kontrolę momentu obrotowego i komfort użytkownika. Lekkie narzędzie impulsowe z większym momentem obrotowym jest idealnym narzędziem dla operatora. Narzędzie impulsowe o dobrym stosunku mocy do masy wydłuży czas cyklu dla operatora przy dużej prędkości obrotowej. Narzędzia impulsowe Flex Power firmy Mountz Inc. wyposażone są w dwukomorowy silnik, który umożliwia szybkie osiągnięcie przez narzędzie wymaganego momentu obrotowego i zwiększenie wydajności. Rolka wewnątrz jednostki impulsowej zmniejsza tarcie, co zwiększa moc i pozwala na dłuższą żywotność "płynu impulsowego".

Ergonomia narzędzi pulsacyjnych
Płyn znajdujący się w narzędziu pulsacyjnym działa jak amortyzator, zapewniając silny, bezreakcyjny i wolny od wibracji element odżywczy, który jest cichy i wysoce ergonomiczny. Narzędzie pulsacyjne jest wykonane w sposób zapewniający szybką pracę, co zmniejsza narażenie operatora. Narzędzia impulsowe Mountz FlexPower są ergonomicznie bezpieczniejsze niż szkodliwe uderzenia i wibracje kluczy udarowych.

Trwałość narzędzi pulsacyjnych
Ze względu na konstrukcję narzędzia impulsowego, nie ma mechanicznego sprzęgła ani konwencjonalnego mechanizmu udarowego typu metal-metal, jak w przypadku klucza udarowego, co powoduje krótki okres eksploatacji i wyższe koszty konserwacji. Narzędzia impulsowe są zaprojektowane z myślą o trwałości i długiej żywotności.

Kontrola momentu obrotowego jest niezbędna dla firm, aby zapewnić, że jakość, bezpieczeństwo i niezawodność ich produktów nie jest zagrożona. Awaria trzypunktowego elementu złącznego, który nie jest prawidłowo dokręcony, może prowadzić do katastrofalnych lub ukrytych awarii. Elementy złączne, które nie są wystarczająco mocno dokręcone, mogą wibrować luzem, a nadmierny moment obrotowy może spowodować zerwanie gwintowanych elementów złącznych. Stosowanie wysokiej jakości narzędzia impulsowego staje się coraz ważniejsze dla wielu firm w celu zapewnienia stosowania właściwego momentu obrotowego i utrzymania wymagań dotyczących miar związanych z normą jakości ISO 9001.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria