Wkrętak Proxxon ułatwi Ci pracę w warsztacie

Wkrętak jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi, zwłaszcza w warsztacie samochodowym. Jednym z najpopularniejszych są wkrętaki sygnowane przez firmę Proxxon .

Wkrętak Proxxon: zastosowanie

Kiedy musisz pracować z łącznikami gwintowanymi, takimi jak śruby, wkręty i wkręty samogwintujące, nie możesz obejść się bez wkrętaka. W domu, w warsztacie, na wsi, w garażu - to narzędzie przyda się wszędzie. Jest używane przez profesjonalistów i amatorów, dorosłych i młodzież, mężczyzn i kobiety. Wkrętak firmy Proxxon pozwala na sprawny:

  1. Montaż i demontaż mebli.
  2. Konserwacja samochodów, motocykli, rowerów.
  3. Naprawa sprzętu, komputerów, elektroniki.
  4. Prace elektryczne, montaż gniazd, wyłączników.
  5. Naprawę samochodów

Oczywiście znacznie szybciej jest dokręcać łączniki śrubokrętem, ale nie zawsze jest to wskazane. Po pierwsze jest za duży i jest niewygodny w pracy w ciasnych miejscach, a czasami jest to zupełnie niemożliwe, aby dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Po drugie, zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania i transportu. Po trzecie, wymaga albo podłączenia do sieci, co ogranicza ruch w miejscu pracy, albo okresowego ładowania akumulatora. Ponadto cena śrubokręta jest kilkakrotnie wyższa niż cena wkrętaków.

Potrzeba takiego urządzenia wiąże się z wynalezieniem śrub, pierwsza wzmianka o nich pochodzi z XVI wieku. Początkowo do ich odkręcania używano kluczy, ponieważ łeb śruby był sześciokątny. Jednocześnie nie zawsze można było łatwo przekręcić i odkręcić łączniki, dlatego w łbie śruby wykonano rowek, w który włożono płaską część roboczą narzędzia. Powszechnie uważa się, że został wynaleziony w XVII wieku. W tym czasie był szeroko stosowany w produkcji broni i mechanice precyzyjnej. Dowodem na to jest to, że ówczesne pistolety i muszkiety miały śruby z rowkiem. Do XX wieku nie istniały inne rodzaje gniazd, dlatego śrubokręt pozostał niezmieniony. Wraz z rozwojem produkcji elementów złącznych i ich zastosowania w różnych dziedzinach, opracowano nowe typy wkrętaków, z których każdy jest dostosowany ściśle do określonego kształtu rowka. Obecnie istnieje ponad 10 odmian tego narzędzia.

Wkrętak płaski SL - Ten śrubokręt jest również nazywany śrubokrętem prostym, ponieważ jego część robocza ma kształt płaskiego ostrza. Przeznaczony jest do współpracy z wkrętami stosowanymi w najprostszych połączeniach (gniazda mocujące, zawiasy, półki drewniane i inne elementy). To narzędzie jest szeroko stosowane w życiu codziennym.

Śrubokręt krzyżakowy PH – to wkrętak gdzie część robocza ma zwężający się kształt i cztery powierzchnie, które pasują do poprzecznego wgłębienia elementu mocującego. Dzięki temu jest tu więcej punktów styku, a styk roboczy jest prawie podwojony w porównaniu do dokręcania łącznika płaskim śrubokrętem. Istnieje możliwość pewnego dokręcenia mocowań, co jest bardzo ważne np. przy łączeniu części samochodu, maszyny czy wyposażenia.

Wkrętak Torx Torx, to narzędzie gdzie profil części roboczej ma przekrój w postaci sześcioramiennej gwiazdy. Elementy złączne z takim gniazdem znajdują zastosowanie przy montażu telefonów komórkowych i innych urządzeń elektrycznych, dlatego zakres tego typu narzędzi jest dość wąski - specjalistyczne centra serwisowe, warsztaty naprawcze.

Śrubokręt sześciokątny HEX ma przekrój w kształcie sześciokąta. Narzędzia te mają duży moment obrotowy, który jest prawie 10 razy większy od momentu obrotowego śrubokręta krzyżakowego. Są często używane do napraw elektrycznych, a także do odkręcania mocowań na obiektach pod napięciem.

Wkrętak krzyżakowy z szynami PZ - Taki śrubokręt oprócz przekroju ma cztery dodatkowe mniejsze krawędzie. Mocniej wpasowuje się w łączniki niż zwykły krzyżak, służy do łączników z głębokim rowkiem, który znajduje zastosowanie przy montażu mebli oraz przy montażu różnych konstrukcji (drewno, płyta gipsowo-kartonowa, profil aluminiowy).

bity do wkrętaka

Wkrętak Proxxon: jakie bity?

Zestaw wkrętaków firmy Proxxon zawiera śrubokręt z tuleją sprężystą do trzymania bitu. Jest tu także namagnesowany uchwyt do pracy z elektrycznym śrubokrętem lub wiertarką. Adapter z zewnętrznym kwadratem i zewnętrznym sześciokątem, połączony z urządzeniem z wewnętrznym kwadratem i wewnętrznym sześciokątem. W zestawie znajdziemy także specjalny klucz do zacisków śrubowych i innych elementów złącznych. Całość zapakowana jest w trwałą obudowę ze stali lakierowanej. Każda pozycja jest wyraźnie oznaczona. Sprawdź ofertę na https://dynamometryczne.pl/proxxon-m14.

W zestawie znajdziemy bity następujących typów: 1/4 "(80 mm): TX10, TX15, TX20, TX30, HX4, HX5, PH1, PH2, SL3, SL5,5, TW1, TW2, TW3, widelec: 6, 8; 1/4" (25 mm ): TX6, TX6, TX7, TX8, TX9, TX10, TX15, TX20, TX25, TX27, TX30, TX40, SQ00, SQ1, SQ2, SQ3, HX2, HX2.5, HX3, HX4, HX5, HX6, HX8, H5 / 64 ", H3 / 32", H7 / 64 ", H1 / 8", H9 / 64 ", H5 / 32", a także rozwidlone: 4, 6, 8, 10, 12

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria