Pięć genialnych zastosowań dmuchawy do liści, które nie wiążą się z liśćmi

Wierzcie lub nie, ale istnieje mnóstwo zastosowań dla dmuchawy do liści poza po prostu stojąc w swoim podwórku i dbając o to, co jesień spadła na trawniku. W rzeczywistości, niektórzy ludzie kupują dmuchawę do liści, nawet jeśli mieszkają na pustyni i nigdy nie muszą się martwić o spadające liście.

Oto pięć genialnych zastosowań dmuchawy do liści, które nie obejmują liści:

1. Suszenie samochodu

Nie ma nic gorszego niż plamy wody na samochodzie tworząc skazy na świeżo umytej farbie. W większości przypadków parująca woda pozostawia po sobie nieestetyczny osad, jeśli nie jesteś w stanie wysuszyć samochodu wystarczająco szybko. Dmuchawa do liści o dużej mocy może szybko osuszyć pojazd. Pomyśl o niej jak o przemysłowej dmuchawie, takiej jak ta w lokalnej myjni samochodowej.

2. Wyczyść otwór wentylacyjny suszarki

Chociaż trudno sobie wyobrazić, że jeden z niekonwencjonalnych zastosowań dmuchawy do liści będzie utrzymanie domu pracy przewodów, można rzeczywiście użyć go do odblokowania wentylatora suszarki. Z biegiem czasu, kłaczki, brud i kurz mogą budować się wewnątrz kanałów, które przenoszą spaliny z suszarki do świata zewnętrznego. Może to spowodować pożar, jeśli kłaczki przegrzeją się. Liściasta dmuchawa pozwala ci dmuchać kłaczki z pułapki wszystko na raz, eliminuje jakaś potencjalnego nagromadzenie i ulepsza twój suszarkę ogólną wydajność.

3. Przedmuchaj rynnę

To jest podobne do czyszczenia z wentylatora suszarki, tylko tym razem, robisz to na zewnątrz: Użyj dmuchawy do liści, aby wysadzić pajęczyny, śmieci z drzew i brud z rynien, aby poprawić przepływ wody z dachu i z dala od fundamentów domu. Jako środek ostrożności, upewnij się, że znajdziesz stabilną drabinę przed venturing w górę stron domu.

4. Wyczyść śnieg z chodnika

Lekki, sypki śnieg może wyglądać ładnie, ale może stać się zdradliwe, jeśli zbyt wiele z niego buduje się na chodniku lub ganku. Dmuchawa do liści może zrobić krótką pracę z każdego śniegu, strzelając go z powrotem na ulicę lub na wygodny śnieżny brzeg - wszystko to bez zmuszania Cię do pocenia się łopatą i spędzania reszty dnia z obolałymi plecami.

5. Układanie drutu

Chociaż inny jeden z mniej znanych zastosowań dmuchawy do liści jest trochę specjalistyczne, to może się przydać dla każdego z wykonawców-at-heart tam. Jeśli kiedykolwiek miałeś do wątku drutu przez długi przewód, wiesz, jak czasochłonny proces może być. Przymocuj jeden koniec drutu do małego kawałka pianki, takiego jak zatyczka do uszu (jeśli używasz dużego drutu, możesz użyć korka lub kawałka gąbki, aby uzyskać większą wagę). Umieść koniec przewodu w kanale, odpal dmuchawę do liści i w mgnieniu oka będziesz miał przewód rozprężony i na drugim końcu.

Zamiast wpadać w pułapkę z narzędziem jednorazowego użytku, które zajmuje cenne miejsce w garażu, dlaczego nie wykorzystać swojej specjalistycznej dmuchawy do liści do nowych zastosowań dla majsterkowiczów? Będziesz czuł się dobrze ze swoim zakupem, a przy okazji będziesz wyglądał jak profesjonalista.

Sprawdź wszystkie narzędzia i wyposażenie dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat niekonwencjonalnych zastosowań dmuchawy do liści, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wikimedia Commons

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria