Wynajem aut: trochę z innej strony

Wypożyczalnie samochodów mają naprawdę bardzo długą historię. Już bowiem w okresie starożytności działały wypożyczalnie rydwanów, który były ówczesnymi samochodami.

Przyjmuje się, że pierwsza wypożyczalnia samochodów pojawiła się na terenie Stanów Zjednoczonych w stanie Nebraska w roku 1915. Za prekursora pierwszej wypożyczalni uważa się Amerykanina Joe Saundersa. By jego biznes mógł w ogóle ruszyć, zaprojektował on urządzenie, które mierzyło przejechane kilometry. W tamtych czasach samochód oznaczał prestiż i zamożność. To właśnie z tego powodu z jego wypożyczalni bardzo chętnie korzystali ludzie biznesu. Aby przejechać wypożyczonym samochodem jedną milę, należało zapłacić dziesięć centów.

Na ówczesne czasy była to naprawdę ogromna kwota pieniędzy. Firma Saundersa i oferowany przez nią wynajem aut zyskały ogromną popularność. Liczba klientów nieustannie rosła, co sprawiło, że firma pojawiła się również w innych stanach. Każdego roku otwierane były kolejne wypożyczalnie samochodów. Wraz jednak z tym, jak rozwijała się firma Saundersa pojawiła się konkurencja.

Za największych konkurentów Saundersa uważano Johna Hertza oraz Waltera Jacobsa.

To właśnie oni uruchomili pierwszą wypożyczalnię samochodów na terenie Chicago. Wraz jednak z nadejściem drugiej wojny światowej branżę dopadł ogromny kryzys. Wynajem aut nieco osłabł. Zaraz jednak po zakończeniu wojny sytuacja została wykorzystana przez Warrena Avisa, który zdecydował się na zakładanie agencji na lotniskach. W efekcie oferował wynajem samochodów w miejscach, w których zainteresowanie tego rodzaju usługami jest ogromne. Wśród jego klientów znaleźli się między innymi żołnierze, którzy po trudach wojny wracali do swoich domów.

We współczesnych wypożyczalniach samochodów zmieniło się wiele. Dzisiaj na wynajem samochodów decydują się ludzie na całym świecie. Wielu turystów podkreśla, że wypożyczenie auta to wielkie udogodnienie. Pozwala na odwiedzenie różnych miast położonych w obcym kraju, a także dotarcie do tych miejsc, które w przewodnikach turystycznych się nie znalazły. Mówiąc krótko, za niewielkie pieniądze można utrzymać stałą mobilność. W przypadku ludzi biznesu pożyczony samochód to również nieustanna mobilność.

Opuszczając samolot, można niemalże od razu przesiąść się do samochodu i rozpocząć dalszą podróż. Współcześnie wynajęcie samochodu to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu, który dzisiaj jest tak bardzo ceniony. Wynajem samochodów jest bardzo popularny także w Krakowie. Wszystko za sprawą ogromne rozwoju gospodarki oraz turystyki w naszym kraju.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria