Jak zatrzymać pęknięcie przedniej szyby przed rozprzestrzenianiem się

Placówki kontroli bezpieczeństwa w wielu stanach nie przejdzie samochód lub ciężarówkę z pęknięć szyby w pewnych obszarach lub nad pewnym rozmiarze. Jeśli wiesz, jak zatrzymać pęknięcie szyby przedniej z rozprzestrzeniania, można zaoszczędzić sobie setki dolarów w koszty wymiany i pomóc utrzymać samochód na drodze.

Istnieje wiele różnych rodzajów pęknięć szyby, takich jak pęknięcia stresu, bull's-eyes, gwiazdy, gwiazdy przerwy i chipy. Wszystkie te rodzaje mają tendencję do rozprzestrzeniania się na przedniej szybie w miarę upływu czasu i zmian temperatury.

Na przykład, pojazd przed tobą kopiąc w górę kamień może łatwo spowodować pęknięcie gwiazdy w punkcie uderzenia. Podczas gdy pęknięcie gwiazdy może zacząć się o wielkości ćwierćdolarówki, może łatwo rozprzestrzeniać się, jeśli szyba jest narażona na zmiany temperatury lub ciśnienia. Na szczęście, często można zatrzymać pęknięcie szyby przedniej z rozprzestrzeniania się, i to nie wszystko, że trudne lub drogie.

Jak zatrzymać pęknięcie szyby przedniej od rozprzestrzeniania się

Kluczem do utrzymania pęknięcie szyby przedniej od rozprzestrzeniania jest zapobieganie niczego z dostaniem się do pęknięcia, które będzie stres szkło nawet więcej, zwłaszcza kurzu i wody. Nawet kawałek przezroczystej taśmy będzie go utrzymać w czystości w normalnych warunkach, dopóki nie można dostać to naprawione, ale nie chroni przed ciężką burzą lub myjni.

Profesjonaliści oferują chip szyby i naprawy pęknięć, ale do-it-yourselfer można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem przy odrobinie cierpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie drogi, które można podjąć, aby utrzymać pęknięcie szyby przedniej z rozprzestrzeniania:

1. Windshield Zestaw naprawczy

Jeśli chcesz kupić wszystko, czego potrzebujesz na raz, szukać zestawu do naprawy przedniej szyby. Ogólnie rzecz biorąc, zestawy te obejmują adapter szyby i specjalistycznej żywicy, które mogą być wtłaczane do pęknięcia. Żywica skutecznie uszczelnia pęknięcie z elementów zewnętrznych, zmniejszając stres na szkle i zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się. Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym, jak korzystać z typowego zestawu naprawczego szyby.

2. Windshield Naprawa od podstaw

Używając 1/16-calowego wiertła szkła, wywiercić otwór na końcu pęknięcia, zatrzymując się na pierwszej warstwie szkła. Następnie, siła w żywicy wyboru, czy jest to zestaw żywicy lub standardowy klej cyjanoakrylowy, zwykle sprzedawany jako "super glue". Niektórzy donoszą nawet o sukcesie bezbarwnego akrylowego lakieru do paznokci.

Ogólnie rzecz biorąc, należy zająć się pęknięciami na przedniej szybie tak szybko, jak się pojawią - i tylko wtedy, gdy są mniejsze niż sześć cali długości. Długie lub złożone pęknięcia mogą poważnie ograniczyć widoczność i zmniejszyć wytrzymałość przedniej szyby.

Sprawdź wszystkie produkty chemiczne dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednemu z 17 000 punktów NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat pęknięć i naprawy szyb przednich, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria