Serwis MINI - szacunkowa cena

Szacunkowa cena usługi MINI

04 kwietnia 2019, 11:44 serwis mini

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem MINI

, to znaczy, że jeździsz klasykiem z długą historią. Pierwsze MINI zostało wprowadzone na rynek w 1959 roku i było wówczas uważane za pojazd dla szerokich mas.
Cena średnia Min - max
£ 155 £ 113 - £ 240 Pobierz ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową ofertę dla swojego samochodu.

Od tamtej pory wiele się zmieniło i MINI są dziś luksusowymi samochodami dla wymagających właścicieli. MINI są znane z doskonałych osiągów na drodze. Zawdzięczają to szerokiemu, przypominającemu gokarta podwoziu, które zapewnia szybkie i stabilne prowadzenie oraz doskonałą równowagę.
Większość właścicieli MINI zgadza się, że są właścicielami samochodu wykraczającego daleko poza przeciętność, a patrząc z szerszej perspektywy, MINI anno 2017 stało się również zjawiskiem kulturowym.

Ponadczasowy i elegancki, a także synonim mobilności, zabawy i wolności. Nawet będąc właścicielem MINI, mało kto cieszy się na myśl o gruntownym przeglądzie samochodu. Ale czy naprawdę jest aż tak źle? Nie, nie jest, ponieważ MINI jest wyposażone w tzw. system CBS (Condition Based Service), który automatycznie powiadamia o konieczności przeprowadzenia przeglądu

samochodu.

Uzyskaj ofertę na serwis - MINI

Jeśli będziesz przestrzegać podanych terminów, najprawdopodobniej unikniesz wysokich rachunków za przeglądy w warsztacie i będziesz jeździć samochodem, który zapewni Ci spokój ducha za każdym razem, gdy go uruchomisz.

Ile kosztuje serwisowanie?

Gdy Twój samochód wymaga serwisowania, warto poszukać warsztatu, który posiada certyfikat Federacji Przemysłu Motoryzacyjnego. RMI przeprowadza bieżące, niezapowiedziane wizyty w warsztatach, aby sprawdzić, czy urządzenia testowe, materiały, środowisko i praktyki biznesowe spełniają obowiązujące wymagania.

Jeśli poprosisz o wycenę usługi

za pośrednictwem Autobutler, jesteś dobrze przygotowany do dokonania właściwego wyboru warsztatu. Wszystkie oferty otrzymują Państwo na piśmie i mogą Państwo łatwo porównać warsztaty zarówno pod względem ceny, jak i zawartości oferty.

Między innymi mogą być Państwo pewni, że warsztaty stosują wyłącznie oryginalne części zamienne i dopuszczone, przyjazne dla środowiska płyny do Państwa MINI

.

Pomogliśmy Ci i sprawdziliśmy, ile średnio kosztuje serwisowanie, gdy nasi użytkownicy oddawali swoje MINI do warsztatu na przegląd.

Zaoszczędź na rachunkach - oddaj swoje MINI do serwisu

Przestrzeganie zalecanych przez producenta terminów przeglądów pozwoli w dłuższej perspektywie zaoszczędzić sporo pieniędzy na naprawach.
To, kiedy Twoje MINI wymaga przeglądu, zależy od wieku i modelu, ale zazwyczaj jest to okres między 10.000 km (mały przegląd) a 30.000 km, czyli przegląd główny.

W instrukcji serwisowej samochodu można znaleźć informacje o tym, jakie kwestie powinny być uwzględnione w

przeglądzie samochodu, ale jako dobrą wskazówkę można przyjąć, że następujące kwestie muszą być sprawdzone przez warsztat podczas dużego przeglądu MINI.
 • Światła

Dokładnie sprawdzane są światła zewnętrzne; reflektory, światła tylne, kierunkowskazy. Ponadto kontrolowane są światła awaryjne, światła hamowania, światła cofania i światła przeciwmgielne.

 • Ciecze

Z reguły przegląd obejmuje również wymianę oleju silnikowego, filtrów oleju i powietrza. Ponadto sprawdzany jest i w razie potrzeby uzupełniany płyn do spryskiwaczy oraz płyn chłodniczy.

 • Hamulce

Regularny przegląd obejmuje także wizualną kontrolę hamulców. Mechanik zagląda za kierownicę, aby sprawdzić, czy hamulce są zużyte. Jeśli zdecydujemy się na duży przegląd samochodu, koła są zdejmowane, a hamulce sprawdzane i smarowane. Przegląd jest bardziej kompleksowy, a mechanik między innymi sprawdza, czy klocki hamulcowe mają grubość pozwalającą na jazdę z nimi do następnego przeglądu.

 • Opony

Opony w Twoim MINI

są przeglądane i sprawdzane pod kątem uszkodzeń. Nie powinno być żadnych pęknięć. Ponadto sprawdzana jest głębokość bieżnika, czy spełnia on wymogi prawne oraz czy ciśnienie w oponach jest prawidłowe.
 • Koła

Sprawdzane jest zawieszenie i wahacze, a koła są mierzone, aby upewnić się, że są prawidłowo prowadzone.

 • Instalacje elektryczne

Sprawdzane są główne instalacje elektryczne samochodu. Dotyczy to również akumulatora, alternatora i rozrusznika. Sprawdzane są różne przewody pod kątem pęknięć lub śladów, które mogą mieć wpływ na jazdę.

 • Przyrządy

Mechanik zawsze sprawdza i upewnia się, że wszystkie przyrządy elektryczne samochodu, obrotomierz, prędkościomierz i licznik kilometrów działają tak, jak powinny.

 • Szyba przednia i inne szyby

Szyby zarówno przednie jak i tylne są sprawdzane pod kątem uderzeń kamieni i pęknięć. Ponadto sprawdzane są wycieraczki i system spryskiwaczy przedniej szyby.

 • Silnik

Testowane są różne elementy silnika. Kontrola obejmuje tylną oś, chłodnicę, rury, sprzęgło, pasy transmisyjne, przewody paliwowe, świece zapłonowe i układ wydechowy. Ponadto, dokładne sprawdzenie odbywa się z przegubów i sprzęgieł wału napędowego, mocowania zawieszenia, przeguby kulowe i amortyzatory.

 • Kabina samochodu

Wnętrze kabiny jest sprawdzane, aby zobaczyć, czy siedzenia, drzwi, zamki, pasy bezpieczeństwa, światło wewnętrzne i hamulec ręczny działa jak należy.

 • Końcowa jazda próbna

Serwisowanie kończy się jazdą próbną, dzięki czemu MINI

wraca do pełnej sprawności.

Uzyskaj ofertę na serwis - MINI

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria