Ford prezentuje 2022 F-150 Lightning - w pełni elektryczną ciężarówkę dla mas

Obietnica ciężarówki z napędem elektrycznym pojawiała się przed opinią publiczną już od kilku lat. Chociaż było wiele obietnic, wydaje się, że Ford wszedł na rynek jako pierwszy z nowym 2022 F-150 Lightning. Jeśli rozważałeś zakup elektrycznego samochodu ciężarowego, Lightning może być strzałem w dziesiątkę.

Poważna moc

Napęd F-150 Lightning stanowi para silników prądu zmiennego (jeden z przodu, jeden z tyłu) dostarczających odpowiednik 563 KM i 775 lb.-ft. momentu obrotowego do wszystkich czterech kół. Są to mocne liczby, które sprawiają, że jest to najpotężniejszy F-150 w historii. Nabywcy będą mogli wybierać spośród modeli o standardowym lub rozszerzonym zakresie mocy w czterech różnych wersjach wyposażenia: Pro, XLT, Lariat i Platinum. Modele ze standardowym zakresem mocy mogą przejechać około 230 mil na jednym ładowaniu, natomiast modele z rozszerzonym zakresem mocy mogą przejechać nawet 300 mil na jednym ładowaniu.

Zaawansowane rozwiązania techniczne

F-150 Lightning jest wyposażony w szereg nowych rozwiązań technologicznych. Na przykład, kierowca może używać telefonu komórkowego jako pilota do kluczy. Zaczepianie przyczepy jest bardzo proste dzięki systemowi Pro Trailer Hitch Assist, który steruje przepustnicą, układem kierowniczym i hamulcami, aby ustawić zaczep przyczepy w jednej linii z kulą haka. Opcja BlueCruise umożliwia jazdę po autostradzie bez użycia rąk. Jednak trik, który przyciąga uwagę wszystkich, to możliwość wykorzystania F-150 Lightning jako źródła zasilania. Po odpowiednim skonfigurowaniu (Ford poprowadzi Cię przez to, czego potrzebujesz), gdy F-150 Lightning jest podłączony w domu, może natychmiast stać się zapasową baterią dla całego domu. Wbudowane gniazda elektryczne umożliwiają zasilanie narzędzi, sprzętu elektronicznego, a nawet urządzeń z wbudowanego akumulatora samochodu. Inteligentny system monitorowania akumulatora zapobiega jego nadmiernemu rozładowaniu, dzięki czemu nie zostaniesz pozostawiony na pastwę losu.

Kreatywna przestrzeń

f150

Kolejną cechą, która zwróciła uwagę, jest przestrzeń ładunkowa w przednim bagażniku. Bez tradycyjnego silnika spalinowego, który zajmuje miejsce, przestrzeń pod maską staje się wygodną przestrzenią ładunkową. Dzięki otworowi na wysokości zderzaka bagażnik idealnie nadaje się do przewożenia narzędzi, bagażu, a nawet zakupów spożywczych. We wnętrzu "bagażnika" znajdziemy również cztery gniazdka elektryczne i dwie ładowarki USB.

Na razie F-150 Lightning jest dostępny do zarezerwowania, ale nie ustalono jeszcze daty dostawy. Zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółową recenzją, gdy tylko pojazdy prasowe zostaną udostępnione mediom.

2022 F-150 Lightning SuperCrew 4×4 Specyfikacja:

Układ napędowy

  • Typ silnika: Dwa silniki trójfazowe prądu przemiennego z magnesami stałymi, z wewnętrznym sterownikiem PMAC i skrzynią biegówSzczytowa moc silnika: Akumulator w standardowym zakresie 426 / Akumulator w rozszerzonym zakresie 563Szczytowy moment obrotowy silnika: Bateria standardowego zakresu 775 / Bateria rozszerzonego zakresu 775Bateria: Bateria litowo-jonowa z wewnętrznym zarządzaniem baterią, chłodzona cieczą

Szacowany zasięg:

  • Bateria standardowego zasięgu: 230 milAkumulator rozszerzonego zasięgu: 300 mil

Wymiary:

  • Długość: 232,7 "Szerokość: 96 "Wysokość: 78,9 "Długość łóżka: 66"

Pojemność przestrzeni ładunkowej:

  • Skrzynia ładunkowa: 52,8 stóp sześciennych.Przedni bagażnik: 14,1 stopy sześciennej.

Zdolność holownicza (z pakietem Max Trailer Tow Package):

  • Akumulator standardowego zasięgu: 7 700 funtów.Akumulator rozszerzonego zasięgu: 10 000 funtów.

Ładowność (maksymalna):

  • Akumulator standardowy: 2 000 funtów.Akumulator rozszerzonego zakresu: 1 800 funtów.

Koła: Dostępne 18″, 20" lub 22".

Hamulce

  • Przednie: Tarcza z regeneracyjnym układem hamulcowymTył: Tarcza z odzyskiem energii

Wnętrze

  • Miejsce na głowę: 40,8″ z przodu / 40,4″ z tyłuPrzestrzeń na nogi (maks.) : 43,9″ z przodu / 43,6″ z tyłuPrzestrzeń na biodra: 62,5″ przód / 62,6″ tyłPrzestrzeń na ramiona: 66,7″ z przodu / 66″ z tyłuLiczba miejsc siedzących: 5

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria