Twój Przewodnik dotyczący kupowania narzędzi do wymiany opon

Wszyscy wiemy, że ręczna zmiana opon może być wyzwaniem. Od schylania się i podnoszenia ciężkich kół do wywierania niepotrzebnego nacisku na nadwozie, męczy to techników i wiąże się z ewentualną niewydolnością warsztatu oponiarskiego.

To właśnie tutaj zmieniarki opon mogą stać się podstawowym elementem wyposażenia w warsztacie naprawy karoserii, w domowym warsztacie lub w każdym innym miejscu. To, co może wydawać się znaczną inwestycją z góry, przerodzi się w wysoki zwrot z inwestycji (ROI) i w efekcie końcowym w zwiększoną wydajność. Jako kierownik warsztatu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę różne aspekty każdej dostępnej maszyny, takie jak separatory koralików typu wałek lub łopata, funkcje ręczne lub hydrauliczne, zwiększone osadzenie koralików oraz bezdotykowe opcje demontażu i montażu.

Inwestując w zmieniacze opon z North American Auto Equipment, Ty i Twoi pracownicy możecie wykonać tę pracę szybciej i przy mniejszym nakładzie pracy fizycznej. Nasze maszyny mogą nawet pomóc w ograniczeniu możliwości uszkodzenia opon i felg Twoich cenionych klientów. Nasi eksperci udzielą Ci właściwych informacji, zanim zdecydujesz się na rozwiązanie. Współpracujemy z Tobą, myśląc o typie pojazdu i opon, które masz pod ręką i poprowadzimy Cię w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy.

Znajdź informacje, których potrzebujesz:

 • Przeznaczenie zmieniaczy opon
 • Rodzaje zmieniaczy opon
 • Korzyści płynące z wymiany opon
 • Jak znaleźć odpowiednią dla siebie zmieniarkę do opon
 • Znaczenie PSI i napięcia
 • Modele, które oferujemy
 • Przeznaczenie zmieniarki opon

Postęp technologiczny w przemyśle samochodowym oznacza, że warsztaty naprawcze muszą nadążać za tym samym tempem. Zamiast polegać na kilku technikach pracujących jednocześnie na jednym pojeździe, można wdrożyć maszyny do wymiany opon, które pomogą w procesie demontażu i montażu. Po zdemontowaniu urządzenia pracownicy mają w zasięgu ręki to, czego potrzebują. Dysponują oni niezbędnymi elementami, aby zdjąć i wymienić oponę z koła pojazdu, nie tracąc czasu, nie uszkadzając opony i nie raniąc się.


Różnorodne zmieniarki opon pozwalają na pracę na różnych kołach od pojazdów takich jak motocykle, ciężkie ciężarówki i samochody. Części składowe zmieniacza opon obejmują:

 • Pedały nożne
 • Mechanizm montażu i demontażu
 • System ciśnienia powietrza
 • Tabletop
 • Zaciski do obręczy
 • Struktura rozluźniająca koraliki

 
Celem zmieniacza opon jest zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa procedury demontażu i montażu opon, co ma pomóc w utrzymaniu płynności operacji. Dostępnych jest wiele różnych funkcji dostosowanych do konkretnych zadań i pojazdów. Ale na ile ta technologia może rzeczywiście pomóc Twoim pracownikom? Szacuje się, że w maju 2017 r. liczba pracowników zmieniających i naprawiających opony wynosiła około 114 700 osób w skali kraju.

Pięć branż o największym zatrudnieniu wśród producentów zmieniających opony to: sklepy z częściami samochodowymi, akcesoriami i oponami; dealerzy samochodowi; sklepy ogólnospożywcze; warsztaty naprawcze i serwisowe oraz sprzedawcy pojazdów samochodowych, części i materiałów eksploatacyjnych. Stąd też sektor części samochodowych, akcesoriów i opon ma największą liczbę pracowników - 84 500.

Niezależnie od tego, czy jesteś jednym z pięciu najlepszych w branży, pracujesz w domu w garażu, czy jesteś entuzjastą samochodów wyścigowych, zmieniarki opon mogą pomóc Tobie lub Twoim technikom szybciej, bezpieczniej i mniej wyczerpująco.

Rodzaje zmieniaczy opon


Jak wszystkie elementy wyposażenia w warsztacie lub warsztacie samochodowym, zmieniacze opon powinny odpowiadać Twoim szczególnym potrzebom. Maszyny te mają różne konstrukcje o różnych cechach, które umożliwiają obsługę typów i rozmiarów opon w sklepie. Oto sześć najbardziej popularnych modeli zmieniaczy opon.

1. Swing Arm
Maszyna do wymiany opon z ramieniem wahadłowym, dzięki regulowanemu blatowi, poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Ramiona wahadłowe mogą przyjąć szerszy zakres zaciskania, co sprawia, że są one łatwiejsze w obsłudze niż inne opcje. Dzięki czterem szczękom stołowym urządzenie umożliwia regulację wszystkich czterech naraz, aby ograniczyć ewentualne błędy. Osłony szczęk hi-grip zapewniają moment obrotowy do mocowania, chroniąc również koła.

Technicy muszą jednak odkręcić głowicę maszyny, aby dopasować ją do różnych rozmiarów opon. Podczas gdy dostosowanie się do różnych rozmiarów opon może zająć trochę więcej czasu, zmieniacze wahaczy pozostają na szczycie listy pod względem efektywności. Są one w stanie obsłużyć duże ilości zmian i stanowią popularne rozwiązanie, ponieważ są przystępne cenowo i łatwe w obsłudze.

2. Odchyl się do tyłu
Wyposażona w wieżę, która może być nachylona do tyłu w celu zamontowania dużych opon, maszyna odchylająca może wtedy z łatwością wrócić na miejsce. Słynie z tego, że jest praktyczna i zapewnia szybkie działanie. Mimo że jest łatwiejsza w obsłudze, jest również nieco droższa w porównaniu z wersjami z ramieniem wahadłowym.

Zmieniarka opon odchyla się do tyłu, dzięki czemu można dodawać większe opony, co jest łatwiejsze niż przykręcanie i odkręcanie głowicy. Nie wymaga on regulowanych przystawek i podstaw i może być bezpieczniejszym rozwiązaniem, zapewniając za każdym razem najwyższą jakość pracy. W tym przypadku jest to świetna inwestycja, jeśli Twoja załoga ma mniejsze doświadczenie z wymianą opon.

3. Bezdźwięczny
Urządzenia bezdotykowe, zwane również bezdotykowymi zmieniaczami opon, stanowią doskonałą alternatywę w przypadku częstej wymiany opon niskoprofilowych, typu run flat. Mimo, że wymagają one przeszkolenia, bezdotykowe zmieniarki zapewniają ekstremalny poziom wydajności i zdolności adaptacji do przyszłych innowacji. Maszyny te podnoszą i ustawiają ciężkie felgi bez pomocy operatorów, co eliminuje konieczność schylania się pracowników za każdym razem.

Bezdotykowe zmieniacze opon to ogromna inwestycja, ale ze względu na wydajność, którą otrzymujesz, są one w czołówce technologii wymiany opon. Urządzenia te wykonują pracę samodzielnie i są idealne dla bardziej wykwalifikowanych pracowników, którzy ukończyli szkolenie.

4. Podręcznik
Jak można się domyślić, maszyny ręczne wymagają więcej wysiłku od członków załogi. Jeśli jesteś dużym warsztatem, który specjalizuje się w wymianie i naprawach opon, twoja praca powinna mieć charakter hydrauliczny. Ręczne wymieniacze opon są idealne dla małych warsztatów i sklepów, ponieważ są bardziej praktyczne przy okazjonalnych serwisach opon. Są one również najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Chociaż wymagają one fizycznej pomocy od Ciebie i Twojego zespołu, to jednak wykonują całą ciężką pracę samodzielnie.

5. Heavy-duty
Jeśli chodzi o większe opony, potrzebne jest odpowiednie narzędzie do obsługi ich rozmiaru i wagi. Wytrzymałe zmieniacze opon dobrze sprawdzają się w pojazdach terenowych, rolniczych i budowlanych, które mają koła o średnicy do 56 cali i opony o szerokości do 90,5 cala. Dodatkowo, nawet większe wersje mogą pracować z oponami o średnicy do 95 cali. Montaż i demontaż koła odbywa się za pomocą hydraulicznego, samocentrującego uchwytu czteroszczękowego. Zaawansowane opcje posiadają szczęki zaciskowe, które mogą pracować z oponami o szerokości od 14 do 58 cali od otworu centralnego lub po obu stronach koła wewnątrz.

6. Motocykl
Motocykle mają mniejsze i lżejsze opony w porównaniu z samochodami ciężarowymi, osobowymi lub lekkimi. Zmieniacze opon do motocykli nie mają powodu, aby być bardziej zaawansowanymi niż ich odpowiedniki, ponieważ maszyny te mają do czynienia z lżejszymi kołami. Dzięki systemowi luzowania stopki i ręcznie obrabianym zaciskom obręczy, zmieniarki motocyklowe mogą pomieścić koła o szerokości od 1 do 1,5 cala i 10 cali, a także opony do pojazdów terenowych.

 

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria