Czy mój zespół piasty koła jest zły, czy moje łożyska koła są złe?

Więc, znowu słyszysz odgłosy? Hmm, yep, jest pewnie problem, jeśli słyszysz odgłosy szlifowania pochodzące z kółek. Czy to tylko jeden, czy wszystkie, musisz sprawdzić ten problem. Czy słyszysz świst lub szlifowanie w swoich kółkach? Może słyszysz jęk, piszczenie, piszczenie, jęk, czy wręcz pisk.

A może twoje koło się chwieje? Jakkolwiek byś go nie nazwał lub jakkolwiek wysoko by on nie był, może nie należy on do twoich kółek! Nie jest niczym niezwykłym, że problemy okazują się o wiele gorsze, ponieważ go zignorowali. Coś, co zaczyna się psuć i nie zwraca na siebie uwagi, będzie się pogarszać. Ile razy słyszałeś, jak ktoś mówił: "Cóż, słyszałem odgłos czegoś takiego, jak grzechotanie i warkotanie za jednym lub dwoma razem, ale to po prostu by się skończyło, więc nic o tym nie myślałem".

To twój pierwszy znak ostrzegawczy. Jeśli coś raz usłyszysz, może to być twoje uszy, ale jeśli się powtarza, musisz to dokładnie sprawdzić. Niezależnie od tego, jaki zabawny dźwięk wydobywa się z twojego koła lub kół, istnieje duże prawdopodobieństwo, że problemem są albo łożyska kół, albo zespół piasty koła.

Co to jest zespół piasty koła i łożysk kół? Cóż, dobre pytanie. Możesz spojrzeć w środku swoich kół i prawdopodobnie zobaczyć swoją piastę koła.

Te kołki, które wystają, na których kładziesz koło, a następnie przykręcasz nakrętki mocujące? To są śruby dwustronne połączone z piastą koła. Ta ważna część samochodowa spoczywa pomiędzy bębnami hamulcowymi a osią napędową. W większości pojazdów czujniki ABS i prędkości znajdują się w zespole piasty. Łożyska kół znajdują się wewnątrz piasty i są sprawcami całej tej przerywanej lub ciągłej rakietki, którą słyszysz i starasz się opisać swojemu mechanikowi. Na podstawie tego prostego opisu można stwierdzić, że zarówno piasta koła, jak i łożyska są niezwykle ważne. Są to kluczowe elementy Twojego układu kierowniczego i zawieszenia. Jeśli pozwolisz im się zbytnio uszkodzić, może to prowadzić do poważnych problemów. Nie ignoruj tych dźwięków w Twoich kołach.

Czy możesz wymienić zespół piasty koła lub same łożyska kół? Jest to pytanie, które wielu zadało i wielu próbowało. Niewiele z nich jednak się udało. Prawdopodobnie będziesz potrzebował specjalnych narzędzi.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria