Czy nadszedł czas na wymianę paska rozrządu w Twojej Škodzie?

Czy nadszedł czas na wymianę paska rozrządu w Twojej Škodzie?

19 lipca 2017, 14:26 pasek rozrządu skoda

Poniżej obliczyliśmy cenę, ile kosztuje wymiana paska rozrządu w Škoda. Podana cena jest średnią, która obejmuje wszystkie modele Škody i jest oparta na tysiącach ofert, które warsztaty przekazały użytkownikom naszego portalu warsztatowego.

Cena średnia Min - max
£ 432 £ 339 - £ 524 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych poprzez autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub różnić się od siebie. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Łatwo jest uzyskać ofertę na Autobutler. Wystarczy wypełnić formularz, a warsztaty prześlą Ci oferty, które możesz przejrzeć i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Zarówno cena, jak i opis pracy są zawarte w ofertach. Możesz również przeczytać, co inni właściciele samochodów napisali w swojej ocenie każdego warszt

atu. W ten sposób ułatwiliśmy Ci znalezienie Twojego ulubionego, wysokiej jakości warsztatu.

Rezerwacja paska rozrządu - Škoda

Co to jest pasek rozrządu?

Pasek rozrządu jest jednym z głównych elementów silnika samochodowego, ponieważ kontroluje on interakcję pomiędzy tłokami i zaworami. Pomimo faktu, że pasek rozrządu ma kluczowe znaczenie dla silnika samochodowego, niewielu kierowców zdaje sobie z tego sprawę.

Opłaca się pilnować paska rozrządu w samochodzie. Jeśli pęknie on podczas pracy silnika, może to prowadzić do nieprzyjemnych dodatkowych kosztów, a w najgorszym wypadku do uszkodzenia silnika. Dlatego warto często sprawdzać i ewentualnie wymieniać pasek rozrządu w swojej Škodzie

, zanim coś pójdzie nie tak.

Pasek rozrządu składa się ze sztywnego materiału z syntetycznej gumy. Z czasem guma zaczyna się kruszyć, a wtedy pasek zazwyczaj zaczyna pękać na powierzchni i wygląda na postrzępiony.

Zazwyczaj mechanik sprawdza pasek rozrządu, gdy samochód jest serwisowany. Jednocześnie jednak ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta samochodu. W Škodzie mówi się, że w samochodach z rocznika 2007 i starszych pasek rozrządu należy wymieniać co czwarty rok, a w nowszych samochodach (od 2008 r.) co piąty rok. Jeśli przejeżdżasz swoim samochodem więcej kilometrów niż przeciętnie, pamiętaj, aby sprawdzać i ewentualnie wymieniać pasek rozrządu częściej niż co cztery lub pięć lat.

Ile kosztuje wymiana paska rozrządu w samochodzie?

Pasek rozrządu nie jest zbyt drogi, ale sama praca związana z jego wymianą może być nieco czasochłonna. Pasek rozrządu i pompa wody ponadto współpracują ze sobą, więc gdy pasek rozrządu zużywa się, to tak samo pompa wody. Ponieważ dostęp do pompy wodnej w celu jej wymiany może być trudny, wiele warsztatów zaleca jednoczesną wymianę paska rozrządu i pompy wodnej.

Koszt czasu i robocizny jest więc największą pozycją na fakturze przy wymianie paska rozrządu, dlatego zalecamy sprawdzenie stawek godzinowych dla warsztatów, zanim wyślesz samochód do mechanika. Jeśli zrobisz małe rozeznanie, możesz sporo zaoszczędzić.

Zarezerwuj wymianę paska rozrządu - Škoda

Sprawdź pasek rozrządu

Jeśli nie jesteś pewien, kiedy Twoja Škoda

miała ostatnio wymieniany pasek rozrządu, powinieneś zlecić warsztatowi sprawdzenie, czy nadszedł czas na wymianę paska.

Można to również sprawdzić samodzielnie, otwierając maskę i sprawdzając, czy powierzchnia paska wygląda na zużytą. Jeśli jest zużyta lub jeśli na gumie są pęknięcia lub postrzępienia, można mieć pewność, że nadszedł czas na wymianę paska.

Jeśli masz wątpliwości, daj mu dodatkową myśl. Pasek rozrządu nie zużywa się stopniowo, jak np. klocki hamulcowe. Zużywa się i pęka, często bez wcześniejszego ostrzeżenia. Jest to najgorszy scenariusz, więc jeśli nie jesteś w stanie określić, czy pasek jest zużyty, czy nie, [następnie skontaktować się z mechanikiem na to, aby być sprawdzane.

Dlaczego pasek rozrządu się zużywa?

To może być trudne do określenia dokładnie, kiedy pasek rozrządu jest zużyty, ale istnieją pewne czynniki, które powodują większe zużycie paska i to może dostać go z biegu lub zatrzasnąć dość nieoczekiwanie.

Wycieki oleju

Wyciek oleju w komorze silnika to poważna sprawa. Jeśli olej dostanie się na pasek rozrządu oraz pomiędzy pasek rozrządu a koło zębate, pasek może ześlizgnąć się z koła zębatego i spowodować uszkodzenie silnika. W przypadku stwierdzenia wycieków oleju w komorze silnika należy niezwłocznie zgłosić się do warsztatu w celu rozwiązania problemu.

Stary pasek rozrządu

Pasek rozrządu wyposażony jest w "zęby", które poruszają się na specjalnym kole zębatym, które utrzymuje pasek w miejscu, aby nie mógł się zsunąć. Wcześniej paski rozrządu były zarówno kątowe, jak i trapezowe, i nie były tak elastyczne jak nowe modele. Jeśli jeździsz starszą Škodą, powinieneś zadbać o to, aby zamontować jeden z nowych pasków rozrządu, które są bardziej elastyczne i mają znacznie dłuższą żywotność.

Kiedy pasek rozrządu jest sztywny?

Jeśli nie jeździsz samochodem codziennie, pasek rozrządu może łatwo stać się sztywny. Dlatego należy go wymieniać częściej, niż gdybyś używał go codziennie. Dlatego poinformuj o tym warsztat, jeśli nie przejeżdżasz samochodem wielu kilometrów, ponieważ wtedy mechanik wymieni pasek rozrządu, jeśli stanie się sztywny i sztywny.

Zarezerwuj pracę paska rozrządu - Škoda

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria