Narzędzia specjalistyczne Forda, których potrzebujesz w swojej skrzynce narzędziowej

Czy często posiadasz lub pracujesz przy pojazdach Ford Motor Company (w tym Lincoln i Mercury)? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to mamy dla Ciebie cztery specjalistyczne narzędzia Forda, o których musisz wiedzieć. Chociaż możesz nie potrzebować tych narzędzi teraz, kiedy nadejdzie właściwy moment, sama wiedza o ich istnieniu może zrobić wielką różnicę. Więc zapisz je na przyszłość lub kup je, aby być przygotowanym!

Gniazdo modułu rozdzielacza

Jeśli masz starszy 1983-1995 Forda pojazdu z dystrybutorem i wtryskiem paliwa, prawdopodobnie masz moduł zapłonu grubej folii (TFI). Moduł ten jest zamontowany z boku wałka rozdzielacza, pod (ale nie wewnątrz) kołpakiem rozdzielacza. Choć jest to wygodne miejsce do pakowania układu zapłonowego, dostęp do niego bez demontażu samego rozdzielacza może być naprawdę trudny. Właśnie w tym miejscu przydaje się to małe gniazdo modułu rozdzielacza Forda. Końcówka została zaprojektowana tak, aby pasowała do bardzo małych otworów na śruby modułu TFI i równie małych sześciokątnych łbów śrub.

Zestaw kluczy do sprzęgła wentylatora

Jeśli Twój Ford posiada mechaniczny wentylator, to prawdopodobnie posiada również sprzęgło wentylatora. Niektóre modele mocowały sprzęgło wentylatora do pompy wody za pomocą gwintowanej nakrętki o zbyt dużym rozmiarze. Jeśli sprzęgło wentylatora musi zejść do naprawy, można zauważyć, że kołnierz montażowy pompy wody i sprzęgło wentylatora obracają się razem. Musisz jakoś przytrzymać pompę wody nieruchomo podczas obracania nakrętki mocującej sprzęgło wentylatora. Zestaw kluczy do sprzęgła wentylatora Forda pozwala właśnie to zrobić. Mniejszy klucz 36 mm obraca nakrętkę, podczas gdy większy klucz 58 mm utrzymuje kołnierz pompy wodnej na miejscu.

Narzędzie do zwalniania przewodu chłodnicy skrzyni biegów

Na linii montażowej ważne jest, aby wszystko było w ciągłym ruchu. Dlatego producenci stosują połączenia, które wymagają prostych narzędzi do montażu lub nawet ich braku. Ale co w przypadku, gdy nadchodzi czas, aby ponownie coś rozebrać? W tym przypadku mówimy o przewodach chłodnicy automatycznej skrzyni biegów Forda. Są to właściwie małe, zgrabne połączenia, które wykorzystują pierścienie uszczelniające typu O-ring i wewnętrzne sprężyny, aby zapewnić szczelność. Aby jednak sprawić, że wewnętrzna sprężyna zwolni swój uścisk, potrzebne jest narzędzie do zwalniania przewodów chłodnicy skrzyni biegów. To proste narzędzie wsuwa się po zewnętrznej stronie metalowego przewodu chłodnicy i naciska na sprężynę blokującą, umożliwiając zwolnienie połączenia.

Zestaw narzędzi do wykręcania świec zapłonowych

Właściciele trójzaworowych silników Forda V8 znają aż za dobrze historie z horrorów związanych z wymianą świec zapłonowych. Głowica cylindra wykorzystuje wyjątkowo długą elektrodę świecy zapłonowej, aby dotrzeć do cylindra. Z czasem węgiel może się nagromadzić i zablokować elektrodę od wewnątrz cylindra. Sam korpus świecy zapłonowej może wyjść, ale elektroda może pozostać zakopana w głowicy cylindra. Nie należy się jednak martwić, ponieważ zestaw narzędzi do wyciągania świec zapłonowych został stworzony specjalnie do rozwiązania tego problemu. Za pomocą tego zestawu można wyciągnąć uszkodzoną elektrodę z głowicy cylindra bez poważnej operacji silnika.

Oczywiście istnieje wiele innych specjalistycznych narzędzi Forda, ale te cztery są jednymi z najbardziej popularnych. Wybierając swoje pierwsze narzędzie specjalistyczne możesz czuć się niepewnie, zwłaszcza, że niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie do konkretnych zadań. Ale jeśli to narzędzie zaoszczędzi Ci wielu godzin pracy, jego wartość właśnie wzrosła. Więc nie bój się kupić specjalistycznego narzędzia lub dwóch do swojej skrzynki z narzędziami.

Sprawdź wszystkie narzędzia i wyposażenie dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat specjalistycznych narzędzi Forda, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wikimedia Commons.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria