Wypadek wynajętym samochodem - co wtedy? Ceny wynajmu aut w Polsce i za granicą.

Niestety musimy się liczyć z tym, że wypadki się zdarzają i niestety nie ma gwarancji, że będą one omijać auta wynajęte. Sytuacja jest prosta, gdy ktoś w nas wjechał.

Wtedy OC sprawcy jest ratunkiem i sprawa będzie rozwiązana. Zawsze jednak wzywamy na miejsce policję i na pewno będzie trzeba również szybko zawiadomić wypożyczalnię. Zawsze istnieje również możliwość skorzystania z zastąpienia uszkodzonego auta innym o takim samym standardzie. Sprawa będzie jednak trudniejsza, gdy to z naszego powodu dojdzie do wypadku, albo też przyczyna leży po stronie natury. Wtedy niestety w skutek wydarzeń losowych czy naszej winy będzie trzeba liczyć się z dodatkowym obciążeniem na podstawie przygotowanej specjalnie ekspertyzy i kosztorysu.

Oczywiście tego również będzie można uniknąć, jeśli zdecydujemy się na dodatkową zapłatę za zniesienie własnego udziału w szkodzie. Dziennie kosztuje to kilkadziesiąt złotych w zależności od auta. W przypadku kradzieży samochodu firma także może nas obciążyć udziałem własnym w szkodzie i to również będzie związane oczywiście z dużą zapłatą najczęściej kilka tysięcy złotych w zależności od klasy auta. Jednak opłata za zniesienie udziału własnego nie obejmie kradzieży takiego wypożyczonego samochodu.

Wypożyczalnie w regulaminach zawsze zapisują pewne wyłączenia, dlatego należy się liczyć na to, że koła, które będą skradzione czy też inne elementy mogą nie wchodzić w zwolnienie z własnej szkody, za które zdecydowaliśmy się zapłacić. Dlatego warto dbać o to auto, które dostaniemy, ponieważ może się pojawić przykra konieczność dopłaty za usługę. Należy pamiętać również, że jeśli pojawi się jakaś awaria takiego samochodu to jesteśmy zobowiązani do tego, by zgłosić taką awarię do firmy, która auto nam wypożycza.

Wynajem samochodu - ceny w Polsce i zagranicą

Teraz będziemy chcieli zająć się cenami za wynajem samochodów w poszczególnych krajach. Są one jednak mocno indywidualne w zależności od miejsca. Nie ma czegoś takiego jak ceny średnie. Na pewno w naszym kraju te auta na wypożyczenie dość sporo kosztują i trzeba się liczyć z tym, że koszty mogą nie być zadowalające. Jeśli chodzi o inne kraje to na pewno te propozycje przygotowane tam są bardziej zróżnicowane i mamy wiele aut. W dużych miastach będzie drożej, ale za granicą za małe auto możemy zapłacić za dobę tylko około 10-15 euro.

Średnie ceny wypożyczenia samochodu w wybranych krajach europejskich:

Niemcy – 91 zł za dzień

Włochy – 61 zł za dzień

Francja – 103 złotych za dzień

Hiszpania – 56 zł za dzień

Grecja – 80 zł za dzień

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria