Korzyści z przejścia na żarówki LED

Widzieliśmy korzyści płynące z zastosowania reflektorów LED, świateł do jazdy dziennej i świateł tylnych, z których każde zapewnia poziom ostrości i wyrazistości niespotykany w przypadku innych opcji oświetlenia. Nawet oświetlenie wnętrza uległo znacznej poprawie wszędzie tam, gdzie zastosowano diody LED, wnosząc światło do przestrzeni dla pieszych i innych głębokich wnęk. Jednym z obszarów wymagających poprawy jest oświetlenie LED żarówek wstecznych. Często nie są one uwzględniane w procesie produkcyjnym, ale ta opcja jest ulubionym rozwiązaniem entuzjastów rynku wtórnego, którzy szukają sposobów na ulepszenie swoich pojazdów.

Zalety oświetlenia LED

Bez względu na to, gdzie jest używany, oświetlenie LED ma korzyści, że większość innych źródeł światła nie może się równać. Istnieją trzy główne powody, dla których warto zamienić standardowe żarówki OEM na żarówki LED:

1. Lepsza widoczność do tyłu dla kierowcy. Jako kierowcy, jesteśmy przyzwyczajeni do polegania na światłach cofania, aby oświetlić nasze pole widzenia podczas cofania pojazdu. Jeśli mamy kamerę cofania, służy ona jako ważny element bezpieczeństwa wraz z lusterkami tylnymi i bocznymi. Jednak ilość światła może być niewystarczająca, aby widzieć tak szeroko i daleko, jak to konieczne. Ciemność, mgła, deszcz i śnieg mogą przesłonić to, co dzieje się za cofającym pojazdem, co stanowi potencjalne zagrożenie, które może doprowadzić do wypadku lub poważnego zdarzenia. Światła cofania LED poprawiają oświetlenie, zapewniając kierowcy lepszą widoczność i szybszą reakcję w razie niebezpieczeństwa.

2. Lepsza widoczność dla jadących za pojazdem i pieszych. Tak jak światła cofania są korzystne dla kierowcy, tak każda osoba jadąca za cofającym pojazdem docenia dodatkowe oświetlenie. Jaśniejsze światła mogą jednak stanowić istotną różnicę dla kierowców i pieszych znajdujących się za pojazdem, dając im więcej czasu na usunięcie się z drogi.

3. Poprawa ogólnego wyglądu pojazdu. Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem, światła cofania LED po prostu świetnie wyglądają. Zwłaszcza, jeśli tylne światła LED są już zamontowane - jasność obu świateł nada Twojemu pojazdowi jednolity wygląd. Światła te zużywają również mniej energii niż halogeny i są bardziej trwałe.

Modernizacja

Jeśli planujesz wymianę żarówek LED na światła cofania, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby dowiedzieć się, jak dostać się do obudowy świateł. Rozsądnie jest również zakupić nowe żarówki LED przed rozpoczęciem tego projektu.

Zazwyczaj zamknięty schowek znajduje się wewnątrz bagażnika lub po wewnętrznej stronie podnoszonej klapy. Schowek jest zlicowany z otoczeniem, ale można go otworzyć poprzez usunięcie zatrzasków lub użycie płaskiego śrubokręta do jego rozdzielenia.

Po otwarciu należy odłożyć pokrywę na bok. Następnie należy znaleźć żarówkę i przekręcić ją, wyjmując z obudowy. To nadal będzie podłączony do przewodu, ale będzie wyskoczyć z gniazda z tylko lekkim szarpnięciem. Powtórz ten krok z każdej żarówki, a następnie zastąpić go z nowymi, pracując wstecz, aż każdy przedział jest szczelnie zamknięty.

Przetestuj nowe światła przez kogoś poślizg za kierownicą, uruchomić samochód i umieścić go w odwrotnej kolejności. Zauważysz różnicę natychmiast, i zobaczyć jego najlepszą pracę w nocy.

Sprawdź wszystkie produkty oświetleniowe dostępne w NAPA online lub zaufaj jednej z naszych 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat oświetlenia LED, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Pixabay.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria