Rynek wynajmu aut w Polsce rośnie – sprawdź dlaczego.

Zalety wynajmu długoterminowego samochodów przede wszystkim u nas są doceniane przez firmy małe i średnie. W czasie trwania umowy nie będzie trzeba ponosić opłat za OC, nie będzie trzeba zajmować się kwestiami związanymi z czynnościami serwisowymi i tym samym będzie to rozwiązanie lepsze niż klasyczny leasing.

Z biegiem czasu okazuje się, że również klienci prywatni zaczynają to doceniać, ponieważ widzą, że nie trzeba mieć własnego samochodu, by z niego korzystać. I dlatego właśnie najem krótko i średnioterminowy rozwija się rzeczywiście świetnie. Wzorce przywiezione z wakacji maja tutaj duże znaczenie, ponieważ wielu naszych rodaków kwestię wypożyczania samochodów przywożą z wyjazdów za granicznych. Do tej pory bowiem na naszym rynku była raczej dość mała świadomość tego jak można wykorzystywać najem samochodów i jak wiele daje to możliwości.

Wyjeżdżając za granice do krajów basenu Morza Śródziemnego wielu naszych rodaków zobaczyło, że najem krótko terminowy to dobre rozwiązanie i w okresie świat czy długich weekendów będzie się świetnie sprawdzać. Największym zainteresowaniem w takiej sytuacji cieszą się takie auta, które mają charakter użytkowy. Najwięcej miejsca na bagaż i oczywiście komfortowe miejsce do jazdy dla przynajmniej pięciu osób. To ma rzeczywiście duże znaczenie i warto te kwestie brać pod uwagę. Jednak takie samochody wybierane są przede wszystkim przez rodzinnych wczasowiczów.

Natomiast nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku klientów indywidualnych, którzy jak się wydaje coraz chętniej wybierają dla siebie jakieś sportowe samochody, które mają dodać prestiżu i wzbudzić nieco zainteresowania ze strony innych osób. Wydaje się jednak że niezależnie od tego jakie konkretnie samochody będą wybierane najwięcej osób będzie zwracać uwagę na to, by komfortowe było to całe wyposażenie, które będzie się w takim samochodzie znajdować i to podstawowa sprawa, którą bierze się pod uwagę.

Poduszki powietrzne, sprawna klimatyzacja i odpowiednie systemy bezpieczeństwa. To bez wątpienia będzie dla klientów bardzo ważne. Firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów muszą do tego dążyć, by te życzenia różnorakich klientów dość sprawnie starać się spełniać. W ten sposób rzeczywiście będą mogły się rozwijać, ponieważ firm i osób prywatnych zainteresowanych wypożyczeniem auta nie będzie brakować.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria