Czy w Krakowie można wynająć samochód?

Oczywiście nie będzie z tym żadnego problemu. Lista firm, które mają wynajem auta wśród swoich usług jest naprawdę bardzo długa. Można najczęściej poprosić o to, by samochód był podstawiony w wybrane przez nas miejsce, ale to już może się wiązać z dodatkową opłatą. Warto wiec przejrzeć dostępne w internecie propozycje i wybrać tą dostosowaną do potrze.

Ceny wynajmu są bardzo mocno zróżnicowane i wahają się miedzy 60 a 300 złotych za dobę. Dużo oczywiście zależeć będzie od klasy auta. Często ten dobowy koszt będzie systematycznie mniejszym i dłuższy będzie wynajem. Chcąc wypożyczyć auto będzie trzeba przedstawić prawo jazdy i dowód tożsamości. Najczęściej musimy też zostawić tam kopie tych dokumentów. Firmy proszą również o depozyt w wysokości około 1000 złotych.

Parkowanie w Krakowie – utrapienie kierowców

W Krakowie mamy miejsca, gdzie parkowanie i ruch jest zabroniony lub też ograniczony. W związku z tym, że Kraków nie chce blokować zabytkowych dzielnic wprowadził sterfy ograniczonego parkowania i ruchu. Do ścisłego centrum a więc w ramach ulic obiegających planty wolno tylko wjechać ze specjalnym pozwoleniem od władz miasta. Jeśli chodzi o strefę B obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 20 km na godzinę. Czuwać będzie nad tym szczelny system monitoringu, który działa podobnie do radarów. Jest w taki sposób zorganizowany, że nie ma szans, by uniknąć kary, jeśli pojawimy się tam i będziemy jeździć szybciej.

Mamy także taki ruch wewnątrz strefy, gdzie możliwe jest tylko poruszanie się rowerami i pieszo między innymi część Rynku. Dodatkowo mamy również strefę C a więc ograniczoną Aleją Trzech Wieszczów, gdzie będzie można wjeżdżać jedynie w dni powszechnie i to tylko na dwie godziny. Strefy płatnego parkowania. Parkowanie w obszarach centrum związane są z opłatami. Będzie je trzeba wnosić w dni powszechnie w godzinach miedzy 10 a 20. W nocy oraz w weekendy nie będzie trzeba ponosić tych opłat za postój.

Oczywiście wypożyczenie auta to wygodne rozwiązanie, ponieważ będzie można bez problemów wozić sobie bagaże, jednak trzeba wziąć pod uwagę te różne ograniczenia jakie istnieją.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria