Wszystko, co musisz wiedzieć o profesjonalnym detalowaniu samochodów

Czyż wszyscy nie kochamy ogromnej przyjemności z jazdy naszym ulubionym samochodem? Zwrócenie uwagi na pojazd, którym jeździsz, nie tylko zwiększy jego ogólny wygląd, ale także pomoże Ci zachować jego wartość. Czyste, nieskazitelne wnętrze i nadwozie samochodu jest dobre dla higieny i wydajności jego części. Musisz być świadomy, że Twój samochód jest właściwie konserwowany i dobrze przestrzegać jego regularnych potrzeb serwisowych.

Co zawiera szczegółowa informacja o Twoim samochodzie?

W przeciwieństwie do myjni samochodowej, serwis detaliczny nie ogranicza się tylko do czyszczenia nadwozia, ale obejmuje również czyszczenie wnętrza.

Poniższe kroki są częścią całościowego opracowywania szczegółów samochodu:

  • Detalowanie zewnętrzne

Etapy te obejmują mycie, suszenie, glinianie, polerowanie i uszczelnianie części za pomocą powłoki ochronnej. Obejmują one mycie pod ciśnieniem silnika, korekcję wiórów szklanych, korektę lakieru i inne poprawki.

  • Detalowanie wnętrza

Obejmuje to takie czynności jak odkurzanie wnętrz, czyszczenie szczotką, nakładanie pary w celu uzyskania pełnego zasięgu, ponowne odkurzanie, a następnie wycieranie i perfumowanie. Każda część wnętrza samochodu jest ujęta w szczegółowym planie serwisowym.

Jaka jest różnica między detalami samochodowymi a myjnią samochodową?

Profesjonalne wykańczanie detali różni się od myjni nie tylko podstawowymi czynnościami, ale również ogólnymi celami. Podczas gdy usługi myjni ograniczają się zazwyczaj do czyszczenia elementów zewnętrznych samochodu, usługi detalu samochodowego obejmują w większym stopniu usługi szczegółowe. Jeśli chodzi o zastosowania i korzyści, wybiera się myjnię samochodową przede wszystkim po to, aby uwolnić pojazd od kurzu, brudu i innych ponurych osadów w celu ochrony i zapobiegania dalszym uszkodzeniom spowodowanym rdzą, itp. a wraz z detalizacją samochodu głównym celem jest zapewnienie, aby samochód lśnił jak nowy, lepszy wygląd i aby zachować jego ogólną wartość.

Ile czasu powinno zająć dopracowanie szczegółów samochodu?

Może to potrwać od trzech do ośmiu godzin, w zależności od modelu pojazdu i skali pracy wymaganej do jego ukończenia. Czas ten zależy od plam, barwników i zabrudzeń we wnętrzu pojazdu oraz od stopnia zarysowania i śladów na karoserii pojazdu.

Jak wybrać najlepszy serwis detali samochodowych

Aby zapewnić nieskazitelną i błyszczącą powierzchnię zewnętrzną oraz czyste wnętrza, wybór pakietu detali samochodowych od dostawcy usług powinien spełniać wszystkie potrzeby i wymagania. Carcility zapewnia Państwu doskonałe usługi i niedrogie pakiety detali wewnętrznych i zewnętrznych. Podczas gdy Ty szukasz najlepszego profesjonalnego dostawcy usług detalowania samochodów, możesz mieć pewność, że zawiera on następujące elementy:

Ochrona i naprawa lakierów

Detale samochodowe mają na celu zapewnienie pełnej powłoki lakierniczej samochodu w trzyetapowym procesie - Czyszczenie, korekta i ochrona. Zewnętrzna część pojazdu jest najpierw myta i suszona. Naprawa lakieru polega na użyciu narzędzi takich jak polerka maszynowa, która równomiernie rozprowadza substancję żelową po karoserii, zwłaszcza w miejscach wymagających korekty (np. tępy lakier, ślady zanieczyszczeń, rdza, utlenianie lub zadrapania). Następnie nakładana jest powłoka ceramiczna, aby zapewnić właściwą ochronę zewnętrzną, której potrzebuje Twój samochód. PPF lub folia ochronna działa jako powłoka ochronna, która chroni kolor przed szkodliwym promieniowaniem UV, zarysowaniami, osadami mineralnymi, odpryskami i innymi śladami. Większość usługodawców udziela 6-miesięcznej gwarancji na powłoki PPF i Ceramiczne.

Detalowanie wnętrz

Czyste i przyjemnie pachnące wnętrza są bardzo istotne dla utrzymania zdrowej atmosfery w pojeździe. Stan wnętrza Twojego samochodu jest równie ważny jak jego wygląd zewnętrzny. Wnętrze jest narażone na częste plamy od jedzenia, napojów, innych obcych substancji i kurzu. Powoduje to powstawanie plam na tapicerce, zakurzonych dywanach, nieporządanej desce rozdzielczej i siedzeniach.

Wykończenie wnętrza zapewnia, że wszystkie usuwalne zabrudzenia i plamy zostaną wyrzucone z pojazdu. Wnętrze jest odkurzane, szczotkowane i czyszczone parą wodną/mokro, a następnie pozostawione do wyschnięcia (obejmuje to mycie okien, przedniej szyby, tylnej przestrzeni ładunkowej, deski rozdzielczej, dywanu, skórzanych foteli, tkaniny i reszty pozostałych elementów tapicerki). Środki polerskie stosuje się na deski rozdzielcze, podkładki pod drzwi, kierownicę i fotele (fotele skórzane).

Zawieszenie i koła

Wiąże się to z czyszczeniem i ochroną spodniej części samochodu. Nie tylko lakier zewnętrzny jest pokrywany w celu ochrony w profesjonalnym serwisie detali samochodowych. Czyszczenie elementów podwozia stanowi istotny element wyposażenia zewnętrznego samochodu, w ramach którego dba się o każdy centymetr podwozia, koła i elementów spodu pojazdu. Folia z tworzywa sztucznego chroni wewnętrzne linie błotników, podczas gdy koło i opony samochodu są dokładnie myte, a następnie powlekane w celu ochrony.

Zewnętrzne reflektory i szyby przednie

Wybrany przez Ciebie profesjonalny dostawca usług w zakresie detalowania samochodów musi dokładnie rozważyć szyby, reflektory, przednie szyby i inne szyby Twojego pojazdu w procesie jego detalowania. Kompletny pakiet automatycznego detalu, który uwzględnia wszystkie zakręty, całkowite oczyszczenie szyb, usunięcie śladów zawirowań, uszczelnienie reflektorów po ich prawidłowym oczyszczeniu i odrdzewienie wraz z detalami wewnętrznymi, spełnia wszystkie wymogi formatu detalu.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria