Detaling samochodowy: Przewodnik dla początkujących

Twój samochód jest najbardziej aktywną przestrzenią, która jest narażona na wiele czynności, zdarzeń, ruchu ulicznego i wypadków występujących zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Detale samochodowe są niezbędne wraz z rosnącym wiekiem samochodu i utrzymaniem jego wartości przez dłuższy czas. Zdarza się, że skala uszkodzeń Twojego samochodu oznacza poziom wyższy niż zdolność do przywrócenia tego samego porządku, jaki był przed wypadkiem, który spowodował szkodę. W takich przypadkach uszczegółowienie samochodu jest warte kosztów zainwestowanych w uczynienie go tak samo nowym jak w dniu jego pierwszego zakupu oraz za jego dokładne czyszczenie i związane z tym korzyści.

Co to jest "Car Detailing"?

Car detailing to czynność polegająca na szczegółowym czyszczeniu i renowacji samochodu w celu nadania mu nienagannego wyglądu.

W odróżnieniu od myjni, która wykorzystuje zautomatyzowane procesy w myjni, z detalowaniem samochodów, detaliści są profesjonalistami w branży. Pracują oni przy użyciu specjalistycznych narzędzi i technik, aby nadać nowy wygląd Twojemu samochodowi. Wszystkie czynności związane z wykonywaniem detali samochodowych są pogrupowane w sposób kompozytowy, w zależności od tego, czy są to detale zewnętrzne czy wewnętrzne.

Nikt nie chce mieć tylko nieskazitelnego wnętrza samochodu, takiego, które na zewnątrz wygląda jak etap po wykonaniu tysiąca pazurów. Częstym pytaniem dla użytkowników decydujących się na usługę detalowania jest to, czy detalowanie samochodu usuwa rysy? Etap wykonywania detali zewnętrznych obejmuje prace przy każdej części samochodu - kole, oponie, felgach, szybie, oknie. Za pomocą specjalnych detergentów i odtłuszczaczy, ostatecznym celem jest całkowite pozbycie się żwiru, smaru i brudu, obecnych na powierzchniach, a następnie wypolerowanie samochodu.

Czystość, połysk i jasność wnętrza są równie ważne jak na zewnątrz. W procesie czyszczenia wnętrza samochodu, profesjonaliści starają się dotrzeć do najodleglejszych zakątków samochodu, usunąć obecny brud, używając specjalnych narzędzi do szczotkowania, odkurzania, czyszczenia itp.

Jaka jest różnica między myjnią samochodową a myjnią automatyczną?

Nie trzeba wyjaśniać, ponieważ słowo to jest samo w sobie, decydując się na myjnię samochodową, otrzymujesz usługę mycia samochodu, podczas gdy z opcją detalowania samochodu, otrzymujesz detalowanie, krok przed pierwszym - drugi obejmuje wiele innych podejść, narzędzi i procesów, aby włączyć wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne części do jego dokładnego czyszczenia i poprawy perspektyw i wydajności.

Jakie kroki są uwzględnione w detalowaniu samochodu?

Nawet w przypadku, gdy wszystkie centra serwisowe mają prawdopodobnie różne podejście do procesu detalowania samochodów, istnieje standardowy układ procesów w nim uczestniczących. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi i procesów, proces detalowania samochodów ma na celu dokładne oczyszczenie wnętrz i powierzchni zewnętrznych, aby zapewnić ich nieskazitelną, bez skaz i zupełnie nowy awatar.

Czyszczenie karoserii obejmuje detale silnika, reflektory, naprawę wiórów szklanych, renowację lakieru, naprawę zderzaka, czyszczenie ciśnieniowe silnika itp.

Kroki te obejmują następujące czynności:

  • Mycie i suszenie
  • Claying
  • Polerowanie
  • Uszczelnienie

Standardowe procesy związane z wykończeniem wnętrza samochodu obejmują dbałość o każdy element wnętrza, taki jak fotele, czyszczenie szkła i skóry, deska rozdzielcza, dywany, bagażnik, tylna przestrzeń ładunkowa, półki itp.

Procesy te obejmują następujące etapy:

  • Odkurzanie
  • Szczotkowanie i czyszczenie parą wodną
  • Ponowne odkurzanie i wytłaczanie
  • Perfumowanie

Jak często należy podawać szczegóły dotyczące samochodu?

Częstotliwość wyszukiwania szczegółów dotyczących Twojego samochodu powinna być ustalana raz na 5-6 miesięcy.

Dokładny proces detalowania samochodu ma wiele korzyści dla wydajności części samochodowych i ich ogólnego wyglądu. Oznacza to, że co najmniej dwa razy w roku - jak często należy szczegółowo opisywać pojazd, zależy to od marki i modelu samochodu oraz rodzaju napędu i otoczenia, w które samochód jest najbardziej zaangażowany, co wpłynie na zapotrzebowanie na usługi serwisowe.

Jak długo trwa detalowanie samochodu?

Całkowity czas potrzebny do wykonania detali samochodu może wynosić od trzech do siedmiu godzin.

Aby całkowicie uszczegółowić samochód, wymaga on czyszczenia powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, mycia, suszenia, woskowania i polerowania, przy czym każdy z tych etapów wymaga dużo czasu, w zależności od rodzaju podejścia w poszczególnych etapach procesu.

Korzyści z precyzji wykonania detalu samochodu

Szczegółowy zasięg

Zewnętrzne elementy są trudno dostępne i najczęściej ignorowane, jak podwozie i koła samochodu, a inne główne elementy, takie jak pręty antyrolkowe lub wahacze, są odpowiednio czyszczone.

Poprawia działanie części

Uszlachetnienie części i uwolnienie ich od kurzu, brudu, nieszczelności i przepaści spowoduje skalowanie ich występów.

Wspiera Paintwork

Procesy, które się z tym wiążą, pomagają w dbaniu o lakier, a także o zatokę silnika z jego myciem i jednoczesnym suszeniem.

Cudowny wygląd

Liczne korzyści płynące z planu doboru samochodu, to między innymi fakt posiadania profesjonalisty, który zapewni szczegółowy, nowatorski i świeży wygląd Twojego samochodu.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria