Jak wyczyścić samochód gliną

Chcesz się nauczyć, jak polerować samochód? Glinka jest często używana przez profesjonalnych detailerów i jest znana ze swojej zdolności do nadawania samochodom nieskazitelnego wykończenia. Używanie jej samodzielnie może pomóc Ci utrzymać jak najlepszy wygląd Twojego samochodu przy następnym myciu, a my opiszemy, jak to zrobić.

Podstawy glinki

Z czasem zanieczyszczenia takie jak pył hamulcowy, pozostałości po pluskwach, smoła drogowa i inne mogą osadzić się w wykończeniu Twojego samochodu. W końcu mogą one spowodować zmętnienie lakieru i pojawienie się rdzawych plam. Mycie samochodu nie zawsze doskonale radzi sobie z usuwaniem tego brudu, ale tu właśnie z pomocą przychodzi clay bar. To narzędzie nie ma sobie równych w utrzymaniu nieskazitelnie czystego lakieru Twojego samochodu.

Glina działa, aby uwięzić i usunąć osad, i może również pracować, aby zapobiec uszkodzeniu z zanieczyszczeń, jak glina zapewnia gładką, czystą powierzchnię, która pomaga uszczelniacz samochodu lub wosk trzymać się bardziej efektywnie.

Wybór narzędzi

Aby rozpocząć, trzeba będzie zarówno gliny i gliny smarowania. Smar jest istotną częścią procesu - bez niego glinka nie będzie w stanie prawidłowo przesuwać się po powierzchni samochodu, co może prowadzić do powstania niepożądanych pozostałości.

czyszczenie

Można wybierać pomiędzy glinką drobnoziarnistą i średnioziarnistą. Jeśli Twój samochód jest już stosunkowo czysty, użyj glinki drobnoziarnistej, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że pozostawi ona osad na samochodzie. Jeśli pojazd długo nie był gruntownie czyszczony, należy użyć glinki średniej jakości, która ma moc czyszczenia potrzebną do trudnych zadań.

Czyszczenie za pomocą glinki

Aby oczyścić samochód za pomocą glinki, wykonaj następujące kroki:

1. Przygotuj samochód do glinowania, myjąc go i susząc jak zwykle.

2. Potnij swój gliniany pręt na około cztery równej wielkości kawałki. Obchodź się z gliną ostrożnie - jeśli upuścisz ją na ziemię, zostanie zanieczyszczona przez wszystko, z czym się zetknie, i nie będziesz mógł jej użyć.

3. Spłaszcz kawałek gliny, z którym pracujesz, na mały placek.

4. Pracując w sekcjach o średnicy około dwóch stóp, rozpyl smar na lakier swojego samochodu.

5. Przeciągnij glinkę po posmarowanej powierzchni i upewnij się, że przeciągasz ją w tym samym kierunku przy każdym przejściu. Będziesz w stanie usłyszeć gliny jak to zbiera zanieczyszczenia. Używaj lekkiego dotyku. Jeśli jesteś zbyt ciężką ręką, możesz porysować farbę. Po kilku przejściach powinieneś zauważyć, że glinka przesuwa się płynniej i ciszej niż na początku. Oznacza to, że sekcja jest czysta.

6. Przejdź do następnej plamy i powtórz proces. Złóż glinę lub odwróć ją, aby upewnić się, że pracujesz z czystą stroną gliny dla każdej łaty. Sprawdź gliny, aby upewnić się, że nie zawiera żadnych dużych kawałków gruzu, które mogłyby uszkodzić lakier samochodu. Kontynuuj, aż użyjesz bar gliny do czyszczenia całej powierzchni samochodu.

7. Następnie szybko umyj samochód, aby upewnić się, że wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte. Jeśli używasz wosku lub uszczelniacza, nałóż go po myciu.

Glina bar pakuje potężną moc czyszczenia, które mogą sprawić, że samochód wygląda jak profesjonalnie szczegółowe. Teraz, gdy już wiesz, jak z niej korzystać, Twój samochód może wyglądać jak nowy.

Więcej na: http://kluczeudarowe.pl/

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria