Nasz Pro Performance bierze udział w przejażdżce po autostradzie Pacific Coast Highway

Jonny, jeden z naszych doświadczonych profesjonalistów wziął ostatnio trochę wolnego czasu, aby wybrać się na malowniczą przejażdżkę po Pacific Coast Highway na swojej Hondzie RC51 (1000cc V twin superbike) z 2001 roku. Przejazd autostradą wybrzeża pacyfiku w Kalifornii jest znany jako jeden z najpiękniejszych na świecie. Na tripadvisor.com ci, którzy mieli szczęście przejechać się tą trasą, przyznali jej 5 gwiazdek. Zadaliśmy więc Jonny'emu kilka pytań na temat jego podróży, aby dowiedzieć się, jak jest naprawdę.
Jak długa była podróż?

Road-trip trwał około czterech dni, chciałem się nie spieszyć i uwielbiam to, że się nie spieszyłem, jest coś magicznego w tym, że tylko ty i rower jesteście na drodze, nie martwiąc się o czas. Masz więcej czasu na spotkania towarzyskie, poznanie innych rowerzystów i zjednoczenie się z Matką Naturą.

Jak daleko w górę kalifornijskiego wybrzeża Pacyfiku pojechałeś?

Jechałem wzdłuż całego wybrzeża drogami nr 1 i 101, aż do drugiej strony mostu Golden Gate. Łącznie przejechałem około 1200 mil i zajęło mi to 4 dni.

Co było Twoją ulubioną częścią podróży?

Ulubioną częścią podróży jest różnorodność atmosfery w każdym mieście, w którym się zatrzymałem. Gościnność ludzi, których spotkałem i rozmowa z innymi kolarzami po drodze i możliwość dzielenia się naszą wspólną miłością do jazdy. Byłem oszołomiony pięknem, które nasza planeta ma do zaoferowania, a które większość (miejskich) ludzi przegapia przez rozpraszające życie w mieście.

Gdzie się zatrzymaliście?

Pierwszym przystankiem był kemping prowadzony przez hrabstwo Santa Barbara, nieco na południe od Carpinteria w Kalifornii. Drugą noc spędziłem w San Francisco u wielkiego przyjaciela od 12 lat. Trzeciej nocy byłem przygotowany na biwakowanie, ale spadł deszcz, więc skończyło się na pobycie w motelu przy Monterey.

Jaka była pogoda?

To jest najlepsza część! Uwielbiam różne mikroklimaty i widoki ze zmieniającymi się wzorcami pogodowymi. Słoneczne, mgliste, deszczowe, słoneczne zmiany nigdy nie zatrzymał. Najlepszą częścią była jazda w deszczu i mgle przez Big Sur w drodze na dół. Są to trudne drogi w słoneczny dzień.... wymieszać, że z deszczem, mgłą, spadki klifów, i śliskie drogi, a jazda była niesamowita i poruszająca. Wróciłem z wielką miłością do wszystkich rzeczy związanych z Ziemią!

Czy poleciłbyś tę jazdę innym jeźdźcom?

Jednym słowem.....ABSOLUTELY!!! Chodzi bardziej o doświadczenie, robienie tego na własną rękę i relaksowanie się/cieszenie się życiem, które zostało ci dane i miłością, która jest dzielona między WSZYSTKICH jeźdźców.

Jakieś wskazówki dla potencjalnych road-tripperów z CA PCH? Must-Sees, must-dos, don't-dos, wskazówki dotyczące podróży dla jeźdźców?

Trzymaj się z dala od miast, jedź tak blisko oceanu, jak to tylko możliwe. Spakuj to, co niezbędne, ale miej plan awaryjny na wszelki wypadek, a także przekraczaj budżet na niewidzialne wydatki. Zatrzymuj się tyle razy ile możesz i po prostu gap się tak daleko, jak tylko możesz. Rób tyle zdjęć i filmów, ile zdołasz, abyś w starszym wieku mógł wspominać dobre czasy i doświadczenia w swoim życiu. Również nowy zestaw opon i wymiana oleju jest bardzo zalecana.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria