Jak sprawić, by stary samochód lśnił jak nowy

Samochód, który kupujemy jest jedną z najważniejszych inwestycji naszego życia, a to pociąga za sobą dożywotnią troskę o wiecznie płynną jazdę. Ogólne wrażenie na samochodzie odnosi się do jego wyglądu, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Nie ma końca cyklu troszczenia się o opiekę, gdy celem jest zachowanie blasku i wyglądu Twojego samochodu. Nie tylko dla wrażenia, ale i dla troski o prawidłową pielęgnację samochodu zwiększa się również jego żywotność. Cel, który stoi za utrzymaniem błyszczącego samochodu, może być nieokreślony, począwszy od planu odsprzedaży, a skończywszy na czystej miłości do samochodu. Kiedy zostawiasz swój samochód na stacji benzynowej w celu wypolerowania, proces ten polega na zastosowaniu określonych elementów i metody stopniowej, która zapewnia, że Twój stary samochód nabierze nowego blasku.

Przedmioty używane do lakierowania samochodów Polish

Proces renowacji lakieru samochodowego rozpoczyna się w momencie podjęcia ostatecznej decyzji o wykonaniu profesjonalnego lakieru do samochodów. Następnie profesjonalista zajmuje się procesem polerowania samochodu, aby przywrócić nowy połysk staremu samochodowi. Do elementów używanych w procesie polerowania samochodów należą:

 • Roztwór do mycia samochodów/Mydło
 • Wosk samochodowy i uszczelniacz
 • Rura węża wodnego
 • Skóra i płótno kozice
 • Pianka do opon
 • Środek czyszczący do tapicerki
 • Środek do czyszczenia szkła
 • Gąbki do czyszczenia
 • Szczotki do czyszczenia powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych

Etapy zaangażowane w Car Polish

W starym samochodzie, polerowanie staje się drobiazgowe w przywracaniu połysku i blasku. Poniżej przedstawiamy kolejne etapy procesu polerowania samochodu:

Najważniejszym krokiem, gdy rozpoczyna się polerowanie samochodu, jest myjnia samochodowa. Nie ogranicza się to do rozpylania wody na powierzchni zewnętrznej przez wąż rurowy. Z detalami samochodu, stan zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu są zadbane. Zaczyna się od zbierania brudu.

Wnętrze twojego samochodu jest oczyszczone z kurzu. Szczotka dociera do każdego zakamarka, a następnie rozpoczyna się odkurzanie dywanów, deski rozdzielczej, siedzeń i wszystkich innych powierzchni dotykowych, takich jak deski podłogowe, klamki drzwiowe, przestrzeń bagażnika tylnego itp. Powierzchnie plastikowe i winylowe są wycierane z ich kurzu i nakładany jest środek ochronny. Profesjonalnie zatwierdzony płyn czyszczący i uszczelniacz są używane do wszystkich różnych materiałów, które ma wnętrze samochodu, takich jak plastik, winyl, tkanina skórzana do tapicerki, ścierka, itp. Na koniec szyba jest wycierana na zewnątrz i nakładany jest roztwór czyszczący do ostatniego mycia.

W czyszczeniu zewnętrznym, wszystkie rodzaje przypadkowych plam lub skrawków, takich jak ptasie odchody, pluskwy, ślady oleju, odciski palców, itp. że powierzchnia samochodu otrzymuje podczas jazdy i/lub w pogotowiu są oczyszczane i czyszczone profesjonalnie.

Myjnia samochodowa zaczyna się od rury wężowej i podłącza się do strumienia wody. Celem jest pozbycie się wszystkich plam i zabrudzeń obecnych na powierzchni. Ważne jest, aby pamiętać, że czyszczenie nie ogranicza się tylko do widocznych powierzchni, takich jak maska silnika i karoseria. Dla kompletnego wykończenia samochodu ważne jest zakrycie kół, opon oraz każdego zakrętu i rogu pojazdu.

Następnym krokiem jest dodanie roztworu czyszczącego lub myjącego; każdego zalecanego szamponu do mycia samochodu lub roztworu detergentu, który będzie pasował do wymagań. Zadanie polega na stworzeniu odpowiedniej piany do nieskazitelnego czyszczenia, aby pozbyć się wszystkich brudnych plam oraz do powierzchni wolnego od zanieczyszczeń ogólnego wyglądu zewnętrznego. Następnie opony są dokładnie czyszczone przy użyciu profesjonalnych narzędzi i przedmiotów, takich jak pianka do opon. Podczas czyszczenia samochodu, cały samochód nie jest czyszczony w ruchu, ale małe fragmenty są ukierunkowane na zapobieganie wysychaniu powietrza i zanieczyszczeniu powierzchni roztworem nasączonym roztworem na powierzchni.

Po całkowitym wysuszeniu samochodu, kierują się one w stronę części naprawczej, gdzie należy szukać wszelkich zarysowań powierzchni, śladów zawirowań lub drobnych otarć. Po zlokalizowaniu powierzchni, czynność polerowania rozpoczyna się zalecanym roztworem żelu lub wosku do wypełnienia przestrzeni w śladach.

Czy środek polerski do samochodów usuwa rysy?

Polerka samochodowa ma na celu usunięcie drobnych zarysowań i zawirowań na powierzchni samochodu. Uchwyty z wosku samochodowego zapewniają ostateczny blask na etapie polerowania.

Czy Lakier Polerski do Samochodów usuwa rysy?

Lakier samochodowy nie uszkadza lakieru. Jednak obecność substancji ściernych w wosku i ich użycie częściej niż zalecane może uszkodzić lakier.

Po przesunięciu się po procesie polerowania ręcznikiem lub przy użyciu określonego narzędzia, kolejnym etapem jest uszczelnienie. Profesjonalne nałożenie elementów uszczelniających lub syntetycznych uszczelniaczy na powierzchnie ma na celu ochronę Państwa samochodu. Daje to wyrazisty obraz wykonanego procesu polerowania powierzchni, a także pozwala na dłuższą trwałość powłoki lakierniczej.

Po zakończeniu uszczelniania lakieru, następnym krokiem jest zastosowanie wosku samochodowego w celu uzyskania ostatecznego blasku.

 1. Usuwanie zanieczyszczeń powierzchniowych

 2. Myjnia samochodowa

 3. Pranie i czyszczenie samochodów

 4. Samochód polski

 5. Aplikacja uszczelniacza

 6. Wosk samochodowy

Jak często powinienem polerować swój samochód?

Weź pod uwagę fakt, że Twój samochód jest w pełni wypolerowany, gdy widzisz, że nie ma żadnych zanieczyszczeń, szyby i połysku powierzchni, dzięki profesjonalnemu podejściu do polerowania samochodu za pomocą wyżej wymienionych kroków.

Potrzeba polerowania samochodu pojawia się, gdy właściciel zauważy problematyczne obszary w wyglądzie pojazdu. Przynajmniej dwa razy w roku należy dokładnie wypolerować samochód i nadać mu połysk. Czynność ta zachowuje wrażenie nowego pojazdu i jest niezbędna do jego pielęgnacji i jest odpowiednia dla przedłużenia jego żywotności.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria