Przygotuj swój samochód na zimę!

Przygotuj swój samochód na zimę!

18 stycznia 2020, 08:14 rdza zima

Autobutler przeprowadzi Ciebie i Twój samochód bezpiecznie przez zimę. Nadchodzi zima i może to być czas, aby przygotować swój samochód do zmian w pogodzie. Autobutler zapewni Ci przegląd tego, co należy sprawdzić. Niektóre z nich możesz sprawdzić sam, a inne mogą wymagać opinii eksperta.

Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pasażerom, a także uniknąć dodatkowego zużycia samochodu, radzimy zastosować się do tych wskazówek Autobutlera.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zalecamy, aby być przygotowanym na najgorsze, zawsze mając kamizelkę odblaskową, koce, trójkąt ostrzegawczy, latarkę, łopatę, telefon komórkowy, rękawiczki, skrobaczkę do lodu na przedniej szybie, linę holowniczą i linki do skakania w samochodzie podczas jazdy w zimie. Jest to szczególnie ważne podczas dłuższych podróży, gdzie śnieg może wpłynąć na Twoją jazdę.

Profesjonalny przegląd zimowy

Zimowa pogoda może wpłynąć na Twój samochód na kilka sposobów i aby zapobiec jego uszkodzeniom, możesz potrzebować profesjonalnej pomocy. Opony zimowe, podkłady uszczelniające, uszczelniacz lakieru, wymiana oleju i sprawdzenie akumulatora mogą być rzeczami, których nie jesteś w stanie zrobić sam, ale nadal mogą być niezbędne dla Twojego samochodu na czas zimy.

Dodatkowa woda i sól w zimie zapewnia dobre warunki dla rdzy i korozji, które mogą zaatakować małe odpryski kamieni w lakierze uzyskane z jazdy w śniegu. Co więcej, niskie temperatury mogą sprawić, że akumulator straci napięcie.

Uzyskaj ofertę na serwis samochodowy

Opony i koła

Dłuższa jazda ma wpływ na opony samochodu. Jeśli opony Twojego samochodu są zużyte lub jeśli koła nie są ustawione w jednej linii, powinieneś sprawdzić u mechanika, czy nie nadszedł czas, aby naprawić opony i/lub koła.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu opony mają przekrzywione kąty lub rozstaw kół samochodu jest niezrównoważony, dochodzi do następujących sytuacji:

  • Powoduje to większą niepewność jazdy, ponieważ układ kierowniczy samochodu nie działa prawidłowo.
  • Jedna część opon zużywa się bardziej niż inne, co na dłuższą metę jest zarówno kosztowne, ponieważ trzeba dużo wcześniej kupić nowe opony, jak i dlatego, że potrzeba więcej paliwa, aby zoptymalizować jazdę.
  • Pogarsza się ekonomika spalania, więc trzeba wydawać więcej pieniędzy na benzynę - a to z kolei ma z czasem większy wpływ na środowisko.

Uzyskaj ofertę na geometrię kół

Co możesz zrobić sam?

  • Opony zimowe: Głębokość bieżnika opon musi wynosić co najmniej 1,6 mm w ciągłym pasie wokół środkowych trzech czwartych opony, ale zalecamy co najmniej 3 mm głębokości bieżnika.

  • Zbyt wiele osób jeździ na oponach o głębokości bieżnika mniejszej niż 1,6 mm, a więc są to opony nielegalne i potencjalnie niebezpieczne. Upewnij się, że nie jesteś jednym z nich! Użyj testu 20p, aby sprawdzić, czy Twoje opony są legalne. Jeśli zewnętrzna krawędź jest widoczna, oznacza to, że Twoje opony są nielegalne i powinieneś je jak najszybciej zmienić.

  • Upewnij się, żepłyn do chłodnicy i spryskiwaczy jest odporny na mróz. Możesz to sprawdzić pobierając próbkę płynu do słomki i przechowując ją przez noc w zamrażarce. Jeśli płyn jest zamarznięty, należy zamienić go na wersję mrozoodporną.

  • Głowice spryskiwaczy: Podczas opadów śniegu, deszczu i śniegu przednia szyba jest narażona na dodatkowe zabrudzenia/ziarno. Głowice spryskiwaczy mogą zostać przez to łatwo zablokowane, ale na szczęście można je łatwo wyczyścić. Wystarczy użyć małej szpilki, aby je wyczyścić i upewnić się, że spryskiwacz jest skierowany prawidłowo na przednią szybę, a nie spryskuje samochód obok Ciebie!

Wyceń serwis samochodowy

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją.

Czy warto wypożyczać samochód?
Jak wygląda Polski rynek wypożyczalni samochodów?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

Kontakt

kontakt@filipekauto.pl

Galeria